Szybki koniec deblowej przygody Hurkacza w Kalifornii

09/10/2021, 05:55 GMT+2

Tylko 64 minuty na korcie w pierwszej rundzie rywalizacji podwójnej w imprezie ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells spędzili Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime. Polak z Kanadyjczykiem ulegli Rohanowi Bopannie z Indii oraz Denisowi Shapovalovowi z Kanady 1:6, 6:2, 4-10.

W ubiegłym roku Polak i Kanadyjczyk wspólnie triumfowali w imprezie tej samej rangi w paryskiej hali Bercy, a niedawno 24-letni wrocławianin sięgnął po drugi tytuł w grze podwójnej w parze z Janem Zielińskim.

Rywale nie dawali szans

Piątkowe spotkanie zaczęło się dla "naszej pary" bardzo źle. Pierwszą odsłonę przegrali 1:6 w 24 minuty. Przewaga Bopanny i świetnego kolegi Augera-Aliassime'a, a więc Shapovalova była niepodważalna.
W drugiej odsłonie sytuacja kompletnie się zmieniła. To Hurkacz z partnerem kompletnie dominowali na korcie. Zwyciężyli w 28 minut 6:2.
Decydował zatem super tie-break i on miał podobny przebieg jak inauguracyjna partia. Hindus i Kanadyjczyk wygrali bardzo pewnie 10:4, wykorzystali pierwszą z pięciu piłek meczowych.

W sobotę Hurkacz rozpocznie zmagania singlowe. Jest rozstawiony z numerem ósmym i w 1. rundzie miał tzw. wolny los, a w drugiej zmierzy się z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem.
Wyniki meczu 1. rundy gry podwójnej:
Rohan Bopanna, Denis Shapovalov (Indie, Kanada) - Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) 6:1, 2:6, 10-4.
Autor: Srogi/po / Źródło: eurosport.pl, PAP