Iga Świątek - Sorana Cirstea: wynik na żywo i relacja live - Australian Open

24/01/2022, 05:30 GMT+1

Iga Świątek pierwszy raz w ćwierćfinale Australian Open. W 1/8 finału Polka pokonała w trzech setach Soranę Cirsteę. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejną relację.
W następnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Kaia Kanepi - Aryna Sabalenka.
Dużo emocji i nerwoów kosztowało Igę to spotkanie.
Duże brawa dla Polki. To był niezwykle zacięty ponad dwuipółgodzinny bój. Rumunka wysoko postawiła poprzeczkę, ale Iga zdała ten trudny egzamin.
6:3. Zrobiła to! Iga Świątek pierwszy raz w ćwierćfinale Australian Open!
40:0. Trzy meczbole przed Igą! Przy serwisie Cirstei.
30:0. Pograły teraz ładnie obie tenisistki. Rumunka popełnia błąd przy bekhendzie, Polka dwie piłki od ćwierćfinału!
5:3. Mocny serwis Polki zrobił swoje! - Jazda - krzyczy Iga. Pójdzie za ciosem?
40:30. Rywalka Polki do minimum stara się ograniczyć liczbę wymian na korcie. Teraz jej to wyszło dwukrotnie.
40:0. Rumunka myli się z returnu.
30:0. Forhend po krosie, smecz przy siatce - ten gem należy do Polki.
4:3. Po profesorsku Iga! Ma kolejne przełamanie - tym razem do zera - jest w znakomitej pozycji!
40:0. Kolejna pomyłka Rumunki i trzy break pointy dla naszej zawodniczki!
30:0. Dwa punkty z rzędu przy podaniu Rumunki. Duża huśtawka nastrojów w ostatnich minutach.
3:3. Świetny teraz bekhend i Cirstea z przełamaniem powrotnym. Ten mecz jeszcze może trochę potrwać.
30:40. Nieudany bekhend po krosie Igi i szansa na przełamanie dla Rumunki.
30:30. Rumunka zrewanżowała się Polce doskonałym returnem po linii.
30:15. Świątek popisuje się asem.
3:2. Nie wybroniła się Cirstea! Iga z niezwykle ważnym przełamaniem.
40:15. Otwiera się szansa dla Polki. Dwa break pointy przed nią. A Rumunka już zmęczona.
2:2. Ma upragniony punkt Polka! Bardzo długi gem za nami.
40:40. Kiedy Polka miała kolejną szansę na skończenie gema, Rumunka znowu znakomicie odpowiedziała. Szósta równowaga.
40:40. Czwarta równowaga. Prawie osiem i pół minuty już walki w tym gemie.
40:40. Szczęście uśmiechnęło się teraz do Polki.
30:40. Bezbłędnie teraz Cirstea. Zmieniła rytm i szansa na break pointa.
30:30. Forhend w siatkę Igi. Pierwszy w tym meczu krzyk Polki.
30:15. Dobra reakcja Igi na return, jednak koniec końców popełniła prosty błąd.
1:2. Łatwy gem dla Rumunki. Wygrywa do zera.
1:1. Znów była wojna nerwów, jednak dwie ostatnie udane akcje dały gema Idze.
40:30. Trudny smecz. Na szczęście Polka zachowuje zimną krew.
30:30. Rumunka nie daje za wygraną.
30:0. Bardzo dobry serwis Świątek i uderzenie bekhendem po linii.
0:1. Rumunka na prowadzeniu. Wygrywa do 15.
15:30. Taśma pomogła Polce zdobyć punkt.
0:30. Cirstea serwuje, dobrze zaczyna tę partię.
6:3. Rumunka trafia w siatkę. Uff, stan meczu wyrównany. Przed nami decydująca batalia.
AD:40. Kolejna piłka setowa. Może teraz się uda?
40:40. Niewiele zabrakło, równowaga.
40:30. Znakomity bekhend po linii i jest piłka setowa dla Polki!
30:30. Świetny serwis Polki. I teraz albo setbol albo break point.
15:30. Odrobinę przesadziła z agresją w tym zagraniu Cirstea. Prawie ustrzeliła Polkę.
0:30. Najpierw doskonały return Rumunki, potem podwójny błąd serwisowy Polki.
5:3. Szkoda tego gema, ale może teraz się uda? Przed nami bezsprzecznie najważniejszy gem tego meczu.
30:40. Cirstea szybko odrabia straty.
30:0. Iga notuje świetny początek ósmego gema.
5:2. Bezcenny punkt wpada na konto Polki. Jeden gem od wygrana seta.
40:30. Pierwszy as serwisowy Polki. Dwa na koncie ma Rumunka.
4:2. Ma przełamanie Polka! Oby poszła teraz za ciosem.
40:40. Wspaniały pierwszy serwis Rumunki. Trzeba jej to oddać.
AD:40. Pierwsza tak długa wymiana - 22 zagrania. Break point dla Polki.
40:40. Smecz Igi. Nie dała szans rywalce.
30:40. Rumunka minięta, ładne zagranie Polki.
15:40. Trochę na własne życzenie przegrała ten punkt Świątek.
15:30. Dwa punkty z rzędu dla Rumunki, zwłaszcza ten drugi mógł się podobać. Pokaz jej siły.
3:2. I znowu znakomity serwis Świątek. Możemy odetchnąć, przynajmniej na jakiś czas.
40:40. Szkoda tego punktu. Rumunka była jednak cały czas i niejako zmusiła Polkę do błędu.
30:30. Podwójny błąd serwisowy naszej reprezentantki. Niebezpiecznie się zrobiło.
30:15. Bardzo dobry serwis Igi, ale też niewielki błąd jej rywalki.
2:2. Polka goniła rywalkę, ale jej nieudany return kończy tego gema.
0:40. Świetnie serwuje Rumunka.
2:1. Rumunka odbiera Polce serwis. Gema kończy kapitalnym bekhendem po linii.
0:30. Cirstea zmusza Polkę do błędu, potem ta sama psuje serwis.
2:0. Do trzech razy sztuka! Rumunka uderza daleko w aut i traci serwis.
40:40. Wielka szkoda, taka szansa była przed Polką, jednak zepsuła forhend po krosie. Ale jeszcze walczy.
40:30. Ryzykowna, odważna, ale skuteczna odpowiedź Rumunki.
40:15. Dobre, kluczowe returny Polki. Szybkie szanse na przełamanie.
1:0. Uff, Polka zrobiła, co do niej należało.
30:15. Iga z nową energią z szatni, dużo bardziej aktywnie.
Polka zaczyna drugiego seta!
5:7. Wykorzystuje już pierwszą, gem do zera. Rumunka na prowadzeniu.
0:40. Posypała się gra Polki w końcówce tego seta. Trzy piłki setowe ma Cirstea.
5:6. Ma przełamanie Rumunka i teraz to ona jest bliżej wygranej w tej partii.
0:40. Bekhend w siatkę. Trzy break pointy Cirstei.
0:30. Podwójny błąd serwisowy Igi. Ważny moment.
5:5. Cirstea w porę opanowała błędy. Robi się coraz ciekawiej.
40:40. Ładna wymiana zakończona punktem Igi. Równowaga.
30:40. Tym razem dwa błędy popełnia Rumunka.
0:40. Perfekcyjne zagranie Cirstei. Widać, że jest w dobrej dyspozycji.
0:30. Wyrzucony return, a w następnej akcji forhend Polki.
5:4. Iga pierwszy raz na prowadzeniu w gemach. Po 38 minutach rywalizacji.
40:15. Zmiana rakiety pomogła Cirstei, ale tylko na chwilę. Potem popełnia błąd z bekhendu.
30:0. Świetny serwis Polki.
4:4. Jest! Straty odrobione, wszystko wraca do normy.
40:15. Podwójny błąd serwisowy Rumunki, dwa break pointy dla Polki!
30:0. Dobry początek niezwykle ważnego gema w wykonaniu Polki. Czyżby Rumunce powoli puszczały nerwy?
3:4. Kolejny mocny serwis Polki daje jej zwycięstwo w gemie.
40:15. Piękny wolej naszej zawodniczki.
30:15. Polka dobrze odpowiada rywalce, ale ta po chwili popisuje się świetnym returnem.
2:4. Bardzo dobry gem serwisowy w wykonaniu Cirstei.
15:40. Rumunka popisuje się mocnym serwisem.
0:30. Najpierw błąd z forhendu, potem zepsuty return Świątek.
2:3. Gem wygrany do zera przez Świątek.
40:0. Bardzo dobry serwis Igi robi różnicę.
1:3. Aj, wielka szkoda. Forhend w siatkę i gem dla Rumunki.
40:40. Polka miała dwa break pointy, ale Rumunka się wybroniła.
30:0. Ładny wygrywający bekhend i forhend po linii Polki. Firmowe zagrania.
1:2. Uff, możemy odetchnąć z ulgą, mogło być już nieciekawie.
AD:40. Iga odwraca sytuację. Dobry bekhend.
30:40. Ma szansę na drugie przełamanie po błędzie Polki.
30:30. Sorana nie boi się ryzykownych zagrań.
30:15. W siatkę uderza Cirstea po krótkiej wymianie.
0:2. Błąd z forhendu Świątek kończy gema. Rumunka odrobiła pracę domową.
30:30. Dwa błędy Rumunki. Iga walczy.
0:30. Słaby początek także drugiego gema w wykonaniu Świątek.
0:1. Bekhendem po linii popisuje się Rumunka, która szybko uzyskuje przełamanie.
40:40. Iga miała szanse na objęcie prowadzenia, ale zaliczyła podwójny błąd serwisowy.
40:40. Polka nie daje się przełamać. Najpierw popisuje się dobrym serwisem, a potem po jej forhendzie dość szczęśliwie piłka wpadła w kort.
15:40. Dobry bekhend po krosie i dwa break pointy dla Cirstei.
15:30. Iga odpowiada świetnym serwisem.
0:30. Najpierw świetny return, potem bekhend Rumunki. Dobrze zaczyna.
SERWUJE IGA!
Trwa rozgrzewka, zaraz gramy.
Już za chwilę na Margaret Court Arena powinny pojawić się Iga Świątek i Sorana Cirstea.
Miedwiediew przełamał rywala w 11. gemie, a potem przypieczętował triumf 7:5. Gra dalej!

Tymczasem w ćwierćfinale zameldował się Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk po ponad trzyipółgodzinnej batalii pokonał Marina Cilicia.

Rosjanin był jeszcze bliżej przełamania w siódmym gemie, ale Cressy znów się uratował.
Niezwykle wyrównany trzeci gem czwartego seta w amerykańsko-rosyjskiej potyczce. Aż sześć razy mieliśmy równowagę. Kiedy już wydawało się, że Miedwiediew uzyska break pointa, Cressy jeszcze raz podniósł się i gem padł jego łupem.
Cressy zwyciężył w tie-breaku 7-4, a to oznacza, że na mecz Polki jeszcze trochę poczekamy. Ile? Przynajmniej do 8.20.
O tym, czy będzie kilkudziesięciominutowe opóźnienie w meczu Świątek - Cirstea zdecyduje tie-break w pojedynku Amerykanina i Rosjanina. Na razie wiadomo już, że Polka nie wejdzie na kort wcześniej niż o 7.50.
W trzecim secie na razie bez przełamania - Cressy i Miedwiediew idą łeb w łeb.
Trzy sety były potrzebne do rozstrzygnięcia drugiego dziś pojedynku kobiet. Alize Cornet niespodziewanie wyeliminowała Simonę Halep.

A starcie Igi rozpocznie się tuż po meczu Daniiła Miedwiediewa i Maxime'a Cressy'ego. Trwa trzeci set, po dwóch Rosjanin prowadzi 2:0 (6:2, 7:6).

Jako pierwsza awans wywalczyła dziś Danielle Rose Collins. Amerykanka pokonała w trzech setach Elise Mertens.

Mecz skomentują: stary wyjadacz za mikrofonem Lech Sidor i były trener Igi Świątek Piotr Sierzputowski.
W drugim tygodniu wielkoszlemowych imprez Świątek zagra już po raz szósty z rzędu. Żadna inna tenisistka z kobiecej elity nie może obecnie pochwalić się taką serią.
Iga jest faworytką meczu 4. rundy. Jak do tej pory w Melbourne radzi sobie znakomicie. W trzech spotkaniach nie straciła nawet seta. Wygrywała kolejno: z Brytyjką Harriet Dart 6:0, 6:3; ze Szwedką Rebeccą Peterson 6:2, 6:2 oraz z Rosjanką Darią Kasatkiną 6:2, 6:3.
Zapoznajcie się z całym planem dnia. Z transmisjami wystartowaliśmy jak zwykle o 1:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek
Witamy w relacji NA ŻYWO! Warto zaparzyć kawę, odpalić Eurosport 1 lub Playera, bo już o godz. 7:30 na kort wchodzi IGA ŚWIĄTEK I SORANA CIRSTEA! Polka powalczy z Rumunką o swój pierwszy ćwierćfinał w Australian Open.
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl