Iga Świątek - Jasmine Paolini: wynik meczu na żywo i relacja live - US Open 2022 | Tenis

30/08/2022, 13:50 GMT+2

Iga Świątek - Jasmine Paolini w 1. rundzie US Open 2022. Liderka światowego rankingu nie dała rywalce szans na otwarcie ostatniego w tym roku wielkoszlemowego turnieju. Wygrała 6:3, 6:0. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

Zapraszamy na kolejne transmisje i relacje!
Kolejną rywalką Igi będzie albo Amerykanka Sloane Stephens, albo Belgijka Greet Minnen.
Polka pewnie awansuje do drugiej rundy. Mecz był zacięty tylko na początku, ale bardziej wynikało to z badania rywalki. - Idealny mecz na przetarcie, przystawka przed daniem głównym - mówią komentatorzy Eurosportu.
6:3, 6:0. Gem, set, mecz! Iga kończy mecz przełamaniem, drugi meczbol pada jej łupem.
6:3, 5:0. Świątek szybko wygrała trzy pierwsze akcje i choć jej przewaga stopniała, to na koniec popisała się atomowym forhendem. Godzina gry za tenisistkami. Polkę dzieli już tylko jeden zwycięski gem od awansu do II rundy!
6:3, 4:0. Iga z przełamaniem! Coraz więcej presji wywiera Polka, dużo piłek śle pod linię końcową. Włoszka z drugim w tym meczu podwójnym błędem serwisowym. Na uwagę zasługuje znakomita wymiana przy stanie 40-30. Punkt zdobyła wówczas Włoszka, ale obie tenisistki otrzymały od publiczności duże brawa.
6:3, 3:0. Gem pod kontrolą naszej tenisistki, która pokazała dużą różnorodność serwisu. Znów wygrywa do 15.
6:3, 2:0. Jazda! - krzyczy Iga, która cieszy się z pierwszego przełamania w tym secie. Polka czuje się coraz pewniej na korcie.
6:3, 1:0. Niemal bezbłędne otwarcie seta w wykonaniu naszej tenisistki. Straciła tylko punkt, wyrzucając bekhend. W ostatniej akcji Paolini popełnia błąd.
II SET ROZPOCZĘTY, SERWUJE IGA!
6:3. Iga z kolejnym przełamaniem. Ma prawo być niezadowolona Włoszka. Prowadziła 30-15, ale zepsuła dwie kolejne dość proste akcje. Nasza tenisistka przypieczętowała wygraną w secie wolejem.
5:3. Paolini walczy, ma drugie przełamanie! Gem zaczął się od dwóch pomyłek Polki, a potem przy stanie 15-30 dla Włoszki, nie wyszedł jej wolej przy siatce. Nie odwróciła już wyniku. Mimo to i tak jest dużo bliżej objęcia prowadzenia w setach.
5:2. Iga odpowiada przełamaniem powrotnym! Polka pokazała dobry forhend, znów był bekhend po linii. Już tylko jeden gem dzieli ją od wygranej w pierwszym secie.
4:2. Świątek po raz pierwszy traci serwis! Najbardziej wyrównany gem za nami. Nasza tenisistka nieco gorzej serwowała. Włoszka nie miała nic do stracenia, często grała odważnie, a nawet ryzykownie i w tym gemie w końcu jej się to opłaciło.
4:1. Iga z drugim przełamaniem! Paolini miała gema na wyciągnięcie ręki, prowadziła 40-30, ale w kluczowych sytuacjach myliła się. Na koniec Polka popisała się kapitalnym bekhendem po krosie.
3:1. Czwarty gem lepiej zaczął się dla Włoszki, która popisała się precyzyjnym returnem. Potem po błędzie z forhendu Igi jej rywalka prowadziła 30:15. Dwie następne akcje wygrała jednak liderka światowego rankingu. Gema zakończyła pięknym bekhendem po linii.
2:1. Pierwsze przełamanie Igi! Włoszka pod presją popełniała błędy - a to wyrzuciła forhend, a to bekhend posłała w aut. Drugi gem z rzędu wygrany przez Polkę do zera.
1:1. Znakomicie odpowiada Świątek. Dobrze serwowała, gema zaczęła od asa. Potem nie dała zdobyć rywalce żadnego punktu.
0:1. Iga zaczęła od dwóch błędów. Potem zrehabilitowała się mocnym forhendem, ale to był jej jedyny punkt w tym gemie. Doskonały początek w wykonaniu Paolini.
GRAMY! SERWUJE WŁOSZKA!

Obie tenisistki są już na korcie. Czas na losowanie i rozgrzewkę! Komentatorzy Eurosportu Dawid Olejniczak i Lech Sidor też już gotowi.

Na trybunach jest sporo polskich flag i kibiców.
- Na razie wieje wiatr, jest dość chłodno, nie ma tej potwornej wilgotności, która dawała się wszystkim we znaki - mówi prosto z Nowego Jorku Marcin Wrona, dziennikarz "Faktów" TVN.
Pojedynek odbędzie się na Louis Armstrong Stadium, czyli drugim co do ważności obiekcie.
Odliczamy już minuty przed meczem Polki w pierwszej rundzie.

Od kilku minut w Eurosporcie 2 trwa już studio przed meczem Polki z Włoszką. Gośćmi Jakuba Ostrowskiego są Dawid Celt i Michał Lewandowski. Zapraszamy!
Przed startem imprezy w USA liderka światowego rankingu spotkała się z legendą tenisa, Sereną Williams, która po turnieju kończy karierę.
Iga liczy na udane otwarcie. Nasza tenisistka grała z Paolini wcześniej tylko raz i gładko wygrała cztery lata temu w Pradze.
Miejmy nadzieję, że wtorek dla naszych tenisistów będzie dużo lepszy niż poniedziałek. Wczoraj z turniejem w pierwszej rundzie pożegnali się Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch.
O tej samej porze rozpocznie się spotkanie Magdy Linette z rozstawioną z numerem 22. Karoliną Pliskovą. Najpóźniej, bo około godziny 21 na kort ma wyjść Hubert Hurkacz, który zmierzy się z Niemcem Oscarem Otte (ATP 41.).
Dzień dobry! Polski dzień na US Open rozpoczynamy już o godzinie 17 meczem Igi Świątek z 56. na liście WTA Jasmine Paolini.
IGA ŚWIĄTEK - JASMINE PAOLINI 2:0 (6:3, 6:0)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl