Iga Świątek - Bernarda Pera: wynik meczu na żywo i relacja live - turniej WTA 1000 w Madrycie

30/04/2023, 13:30 GMT+2

Iga Świątek - Bernarda Pera w trzeciej rundzie turnieju WTA w Madrycie. Liderka światowego rankingu pewnie pokonała Amerykankę 6:3, 6:2, awansując do 1/8 finału prestiżowej imprezy na kortach ziemnych. Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo w eurosport.pl.

My również kończymy naszą relację na żywo. Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia przy okazji następnego meczu Igi Świątek.
Przypominamy, że kolejną rywalkę Polki wyłoni pojedynek Zheng Qinwen - Jekatierina Aleksandrowa, który zostanie rozegrany dziś po godzinie 20.

Świątek - Pera 6:3, 6:2. Koniec meczu! Polka pewnie triumfuje w dwóch setach po godzinie i 16 minutach gry, popisując się kilkoma kapitalnymi uderzeniami w ostatnim gemie.
Świątek - Pera 6:3, 5:2. Amerykanka zebrała jeszcze siły i przedłuża emocje w tym meczu. Za chwilę do Światek będzie jednak serwować po zwycięstwo.
Świątek - Pera 6:3, 5:1. 21-latka wygrała gema przy własnym podaniu na czysto. Już tylko krok dzieli ją od dzieli ją od awansu.
Świątek - Pera 6:3, 4:1. Przełamanie! Mocne otwarcie gema przez Światek, potem Amerykanka zagrała ryzykownie i przegrywała już 0:40. Polka wykorzystała trzecią szansę na przełamanie i jest już blisko 1/8 finału w Madrycie.
Świątek - Pera 6:3, 3:1. 28-latka w tym gemie popisała się swoją najlepszą akcję w meczu, efektownie wygrywając bardzo zaciętą wymianę. Potem już brakowało jej jednak precyzji i raszynianka obroniła własne podanie.
Świątek - Pera 6:3, 2:1. Tylko solidny serwis utrzymuje jeszcze Perę w grze o awans do następnej rundy. Polka wywierała na niej silną presję, lecz nie zdołała wykorzystać dwóch break pointów i ostatecznie przegrała na przewagi.
Świątek - Pera 6:3, 2:0. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w gemie serwisowym raszynianki rozpoczęła kapitalnie. Grając z dużą swobodą prowadziła już 30:0, ale liderka WTA szybko odzyskała kontrolę i nie pozwoliła już przeciwniczce na więcej.
Świątek - Pera 6:3, 1:0. Przełamanie! Niżej notowana zawodniczka rozpoczęła tę odsłonę od podwójnego błędu serwisowego. Polka miała szansę na przełamanie przy prowadzeniu 40:30, ale wykorzystała dopiero następną przy grze na przewagi.
Amerykanka podaje jako pierwsza w drugim secie.
Świątek - Pera 6:3. Pierwsza rakieta świata pewnie zamknęła pierwszego seta po 37 minutach. Popisała się dwoma asami serwisowymi z rzędu i wygrała gema do zera.
Świątek - Pera 5:3. Polska tenisistka miała szansę zamknąć pierwszą odsłonę meczu, ale nie wykorzystała piłki setowej. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowała Pera. Świątek za chwilę stanie przed następną szansą już przy własnym podaniu.
Świątek - Pera 5:2. Szybkie rozstrzygniecie w kolejnym gemie serwisowym raszynianki. Pera nie sprawiła jej żadnych problemów, ulegając do 15. Świątek zakończyła trafieniem po linii.
Świątek - Pera 4:2. Przełamanie! Polka coraz pewniej czuje się na korcie i po raz pierwszy w tym meczu obejmuje prowadzenie różnicą dwóch gemów.
Świątek - Pera 3:2. Dobra seria reprezentantki Polski. Skuteczny serwis pozwolił jej wypracować prowadzenie 40:0. Potem co prawda nie zamknęła gema na czysto, ale wygrała go do 15 po tym, jak Amerykanka wyrzuciła ostatnią piłkę.
Świątek - Pera 2:2. Liderka rankingu WTA efektownie odłamała. Strata podania wyraźnie ją pobudziła i teraz to Świątek wygrała gema do zera.
Świątek - Pera 1:2. Przełamanie! Raszynianka wyrzuciła kilka piłek daleko poza pole gry. Tym razem to ona musiała odrabiać straty ze stanu 0:40 przy własnym serwisie, ale nie zdobyła nawet punktu.
Świątek - Pera 1:1. Było trochę nerwów i niedokładności po stronie Amerykanki. Polka szybko zbudowała sobie prowadzenie 40:0 w tym gemie, ale nie wykorzystała trzech break pointów. Pera ostatecznie wyszła z tego obronną ręką, wygrywając na przewagi.
Świątek - Pera 1:0. Pierwsza rakieta świata pewnie obroniła własne podanie, wygrywając pierwszego gema do 15. Zaraz przekonamy się, jak odpowie rywalka.
Rozgrzewka zakończona. Świątek serwuje jako pierwsza.

Tenisistki mają jeszcze chwilę na rozgrzewkę i za kilka minut przystąpią do walki o awans do 1/8 finału.

Bernarda Pera i Iga Świątek właśnie pojawiły się na głównym korcie w Madrycie.
Zakończył się pojedynek poprzedzający mecz Igi Świątek. Pegula pokonała Bouzkovą 6:4, 7:6 (7-2) po 2 godzinach i 16 minutach. Amerykanka nie dała rywalce żadnych szans w tie-breaku.

W meczu Peguli z Bouzkovą potrzebny będzie tie-break do rozstrzygnięcia drugiego seta.
Faworytka nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i zrobiło się 5:5.
Bouzkova pewnie obroniła własne podanie, ale po chwili tym samym odpowiedziała Amerykanka. Pegula prowadzi 5:4, zbliżamy się do rozstrzygnięcia.
Pegula prowadzi z Bouzkovą 4:3 w drugiej odsłonie. Za moment Czeszka będzie serwować po wyrównanie.
Wracając do Igi Świątek i Bernardy Pery, zwyciężczyni tego meczu w 1/8 finału w Madrycie spotka się z lepszą z pary Zheng Qinwen - Jekatierina Aleksandrowa. Spotkanie Chinki z Rosjanką nie rozpocznie się przed godziną 20.
Czeszka nie składa broni w tym pojedynku. Odłamała w trzecim gemie i w drugim secie przegrywa już tylko 1:2.
Wyżej notowana Amerykanka wygrała pierwszego seta 6:4, ale potrzebowała do tego aż godziny i 9 minut. W drugiej partii Pegula przełamała już serwis rywalki i prowadzi 2:0.

Spotkanie Świątek - Pera rozpocznie się po zakończeniu meczu pomiędzy Jessicą Pegulą i Marie Bouzkovą.

To będzie drugie oficjalne spotkanie Świątek z Perą. Poprzednie miało miejsce cztery lata temu, kiedy Polka wygrała w ostatniej rundzie kwalifikacji turnieju w Birmingham.
W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem jeden polska tenisistka miała wolny los. W drugiej wygrała w piątek z Austriaczką Julią Grabher 6:3, 6:2.
Dzień dobry. Zapraszamy na relację z meczu Igi Świątek w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie. Polka i Bernarda Pera powinny rozpocząć mecz po godzinie 16.
IGA ŚWIĄTEK - BERNARDA PERA 6:3, 6:2
Autor: red. / Źródło: eurosport.pl