Iga Świątek - Barbora Krejcikova: wynik na żywo i relacja live - Turniej WTA w Rzymie

13/05/2021, 09:14 GMT+2

Iga Świątek po blisko trzech godzinach rywalizacji awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie. Polka pokonała Czeszka Barborę Krejcikovą. Tak relacjonowaliśmy mecz w eurosport.pl.

To zwycięstwo rodziło się w dużych bólach, ale koniec końców to Polka jest w ćwierćfinale. Z kim tam zagra? Z Garbine Muguruzą lub Eliną Switoliną. Ich mecz dziś o 18. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na następne relacje.
7:5! Jeest! Iga w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Jeszcze godzinę temu wydawało się to niemożliwe, a jednak!
40:15. Jeszcze nie...
40:0. Doskonale Polka odczytała skrót i ma trzy piłki meczowe!
30:0. Czeszka w aut. Polka dwie piłki od wygranej!
15:0. Nieudane zagranie Krejcikovej. Przy swoim podaniu.
6:5. Czeszka zepsuła bekhend. Polka znów gema od wygranej. 42 minuty gry w trzecim secie!
40:30. Zła teraz na siebie Czeszka. Doszła do skrótu, ale popełniła błąd.
30:15. Świątek doczekała się błędu Czeszki. Nieudany bekhend.
5:5. Krejcikova obroniła swoje podanie.
15:40. Widać już zmęczenie u obu tenisistek.
5:4. Iga utrzymała przewagę do końca! Miejmy nadzieję, że przed nami już ostatni gem.
40:15. Mocny forhend Polki, 25. udany w tym pojedynku.
30:15. Nabiegała się trochę Czeszka, ale koniec końców nie była w stanie ugrać punktu.
15:15. Kibice dają znać Polce, że są z nią po każdym udanym zagraniu.
4:4. I ma Czeszka wyrównanie.
0:40. Dobry gem w wykonaniu Krejcikovej. Duża moc w serwowaniu.
4:3. Było groźnie, ale na szczęście jest kolejny gem serwisowy wygrany przez Polkę. Znowu wyszła ze sporych opresji.
15:40. Kolejna głęboko posłana piłka przez Polkę skutkuje autem. Dwie szanse na przełamanie dla Czeszki.
3:3. Dobry gem Czeszki, wykorzystuje swoje podanie.
15:0 Piękna akcja, seria wymian, skrótów i ostatecznie punkty dla Polki!
3:2. Polka znowu wróciła do swojej najlepszej gry. Świetny bekhend po linii.
30:0. Jakby od niechcenia, ale z jakim efektem! Czyli kolejny skrót Igi.
2:2. Gem za gem. 12 minut gry w decydującej partii za nami.
15:40. Seria nieudanych zagrań Polki w tym gemie.
2:1. Krejcikova wyczuła skrót Polki, ale ta odpowiedziała wolejem przy siatce.
1:1. I znowu wracamy do początku.
15:40. Krejcikova przed szansą odrobienia strat. Bardzo dobry serwis znowu przynosi efekty.
1:0. Gem otwarcia wygrany przez Polkę do zera.
ROZPOCZYNA ŚWIĄTEK!
Z niebywałych opresji wyszła w tym secie Polka, obroniła dwie piłki meczowe i za chwilę początek decydującej odsłony.

7-5. Uff, Iga wraca do gry! Chyba sama nie dowierza, że wygrała tę odsłonę. Będzie decydujący set!
6-5. Skrót przynosi punkt Idze! Rywalka próbuje odebrać, ale myli się. Piłka setowa!
5-5. Polka jeszcze się nie poddaje.
4-5. Minimalna pomyłka forhendem Igi. Ależ szkoda...
4-4. Krejcikova pewnie kończy punkt przy siatce.
3-4. Szkoda teraz zagrania Polki.
4-2. Jest as Polki!
3-2. Uff, Polka wytrzymała próbę nerwów.
2-2. Aj, minimalnie niecelne zagranie Igi.
2-1. Wspaniałe kątowe uderzenie Polki!
1-1. Nieudany forhend Świątek.
1-0. Pobudzona Polka popisuje się pięknym zagraniem.
6:6. Jest! Iga najpierw obroniła setbole, teraz meczowe. Ciągle w grze! Czas na tie-break!
40:40. Ale Polka też popełnia błąd. Znowu trafia w siatkę.
AD:40. Myli się Krejcikova w kluczowym momencie.
40:40. Brawo Iga. Rywalka zaskoczona jej zagraniem.
30:40. Polka broni się, Czeszka wyrzuciła return.
15:40. Kolejna pomyłka. Krejcikova będzie mieć piłki meczowe...
15:30. I znów pomyłka Polki w tym elemencie...
15:15. Nie wyszedł tym razem skrót Idze.
15:0. Było groźnie, ale Polka ma pierwsze punkty w tym gemie.

5:6. Z dużym spokojem kończy ostatni punkt tego gema Czeszka.
40:40. Zepsuty slajs Czeszki i jeszcze będą emocje w tej partii.
40:AD. As Czeszki przy równowadze.
30:30. Najpierw doskonały forhend Polki, potem błąd Czeszki.
5:5. Błąd Krejcikovej i mamy kolejny remis!
40:15. Skrót to mocna strona Polki. Potem psuje bekhend po krosie.
30:0. Return Krejcikovej w aut, potem znakomity skrót Igi. Dobre otwarcie 10. gema.
4:5. Iga w aut i już tylko jeden gem dzieli Czeszkę od awansu do ćwierćfinału.
0:40. I znowu Krejcikova wróciła do dobrego serwisu. Trzy piłki z rzędu dla Czeszki.
4:4. I znowu remis! Kolejny świetny skrót Polki.
AD:40. Iga nie składa broni. Kolejny, wygrywający forhend.
40:40. Ależ kapitalny skrót Świątek! Brawo!
30:30. Dobry serwis to podstawa, po chwili wygrywający forhend Polki.
0:30. Tym razem punkt dla Czeszki po błędzie Igi z bekhendu.
0:15. Polka zaczyna gema od wyrzucenia piłki w aut.
3:4. As serwisowy Czeszki na potwierdzenie. Wchodzimy w decydującą odsłonę seta.
0:40. Dobry serwis Czeszki sprawia kłopoty Polce.
3:3. Szybki gem bez straty punktu dla Polki, która od kilku minut nie pokazuje reakcji po zwycięskich piłkach.
1:3. Zbyt łatwo wygrany gem przez Czeszkę.
15:40. Bardzo trudną piłkę wyciągnęła Polka.
0:40. Tym razem lustrzane odbicie poprzedniego gema.
2:2. I mamy remis! Gem na czysto wygrany przez Polkę.
40:0. Wygrany gem dobrze podziałał na Polkę. Tym razem zero nerwów i szansa na wyrównanie.
1:2. Wraca do gry Iga! Świetny bekhend po linii. Jest przełamanie, jest kontakt.
40:30. Czeszka też się myli. Trzy kolejne piłki dla Polki.
0:30. Bezradna jest Iga dzisiaj, jej rywalka imponuje swobodą.
0:2. Wprawdzie Czeszka wyrzuciła return, ale po chwili zrehabilitowała się. Ma przełamanie.
0:40. Czeszka o krok od przełamania. Znakomicie zagrała po krosie.
0:1. Sporo trudności sprawiają polskiej tenisistce zagrania Czeszki.
40:40. Zacięta walka o zwycięstwo w pierwszym gemie drugiej odsłony.
II SETA ROZPOCZYNA KREJCIKOVA.

3:6. Niestety dwa kolejne błędy Świątek powodują, że to Czeszka wygrywa pierwszego seta.
40:40. Wzmaga się doping na trybunach. Iga wraca do gry!
15:40. Dwie piłki setowe dla Krejcikovej.
3:5. Polka częściowo odrobiła straty, ale łatwo nie było. 51 minut rywalizacji za nami. Na kibicach kilka biało-czerwonych flag.
40:40. Wścieka się na siebie Iga.
40:30. Polka szuka wysokich piłek. Szansa na przełamanie.
30:0. Początek tego gema to błędy ze strony Czeszki - nietrafiony smecz i nieczysty forhend.
2:5. Ucieka ten set Polce, która popełnia bardzo dużo błędów.
40:40. Niepokoją te błędy Igi. Znowu nie wykorzystała szansy.
30:30. Myli się w kluczowych momentach Polka. Piłka często ląduje na siatce.
2:4. To był ważny gem. Chociaż Polka prowadziła 40:0, to kolejne cztery piłki padły łupem jej rywalki.
40:40. Niestety, Polka nie wykorzystała trzech szans. Tym razem zagrała w aut.
40:30. Topnieje przewaga Polki, która dwa razy z rzędu trafia w siatkę.
40:0. Bardzo dobry początek gema w wykonaniu Polki.
2:3. Krejcikova po raz drugi przełamuje Świątek.
40:AD. Znakomitym wyczuciem po raz kolejny popisuje się rywalka Polki. Po chwili zmusiła Igę do błędu.
40:30. Krejcikova odbiera trudne piłki Polki, ale ta popisuje się teraz znakomitym skrótem.
15:15. Bardzo ładnie w sam narożnik trafia teraz Czeszka.
2:2. Iga nie wykorzystała pierwszej szansy, a na przełamanie, ale udało się w następnej próbie. Bardzo duża pomyłka Krejcikovej.
AD:40. Podwójny błąd tym razem czeskiej tenisistki i szansa na przełamanie dla Polki.
40:40. Uciekła szansa Czeszce na 3:1. Zagrała w siatkę.
30:30. Na szczęście, Iga nie odpuszcza. Dobry return Polki.
0:30. Bardzo dobrze zaczyna serwować Krejcikova. Ma problemy Polka.
1:2 Czeszka z pierwszym przełamaniem. Za nami blisko 20 minut gry, a dopiero trzy gemy.
40:AD. Znowu nieco bliżej była Polka, ale najpierw Czeszka popisała się pięknym slajsem, a następnie Iga zaliczyła kolejny podwójny błąd.
40:40. I znowu równowaga. Czeszka podeszła pod siatkę i zgasiła piłkę.
AD:40. Świetnie zagrała Polka.
40:40. Tym razem to rywalka Igi była jedną piłkę od przełamania, ale zepsuła forhend.
30:30. Niezbyt czysty drajw-wolej, ale ważne, że przyniósł Polce punkty.
0:15. Podwójny błąd serwisowy Polki.
1:1. Krejcikova choć z problemami w tym gemie, to obroniła swoje podanie. Pięknie zagrała po linii.
40:AD. Znakomitą szansę miała Polka, jednak popełniła duży niewymuszony błąd.
40:40. Świątek miała szansę na pierwszego break pointa, ale posłała return w aut.
15:30. Krejcikova wciąż nie może wejść w mecz. Najpierw nieudany bekhend, teraz forhend w aut.
1:0. Gem dla Świątek, Czeszka wyrzuca forhend w aut.
40:30. Bardzo ładna akcja zakończona punktami Igi, pierwszymi zdobytymi nie z powodu autu rywalki.
30:30. Kolejny aut, tym razem Polki.
30:15. Autem odpowiedziała także Polka, a za chwilę znów w kort nie trafiła Krejcikova.
15:0. Pierwsze punkty dla Polki, jej rywalka wyrzuciła piłkę poza kort.
ZACZYNA IGA!
Iga i Barbora już na korcie! Za kilka minut powinien rozpocząć się mecz III rundy.
Obie zawodniczki dotychczas zmierzyły się ze sobą raz - w tym roku w Miami Świątek wygrała 6:4, 6:2.
Cauff dopięła swego. Drugą partię wygrała 6:3 i melduje się do następnej rundy. Już za kilka minut na korcie pojawią się Polka i Czeszka.
Już wiadomo, że potyczka Świątek i Krejcikovej opóźni się. To efekt zaciętej rywalizacji w drugim secie w meczu Cori Gauff - Aryna Sabalenka. Pierwszego wygrała 17-latka 7:5. W drugim prowadzi 4:3.

Jeszcze kilka dni temu mogło się wydawać, że w trzeciej rundzie rywalką Polki będzie czwarta rakieta świata Sofia Kenin. Amerykanka przegrała jednak w środę z Krejcikovą. Czeszka zajmuje obecnie 40. miejsce w światowym rankingu.

W czwartek Polka będzie mogła liczyć na kibiców. Ci wracają na trybuny w Foro Italico.
Z wszystkich dotychczasowych występów Igi w Rzymie ten już jest najlepszy. W poniedziałek na otwarcie Polka wygrała po kreczu rywalki - Amerykanki Alison Riske. Mecz zakończył się przy stanie 5:4 dla 19-latki w pierwszym secie. W środę Iga pokonała Amerykankę Madison Keys 7:5, 6:1.
IGA ŚWIĄTEK - BARBORA KREJCIKOVA 3:6, 7:6, 7:5
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl