Iga Świątek - Alison Riske, Hubert Hurkacz - Marco Cecchinato: wynik na żywo i relacja live - Roland Garros 2022 - Tenis

26/05/2022, 15:20 GMT+2

Iga Świątek - Alison Riske 6:0, 6:2 w spotkaniu drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2022. Wcześniej awans do tej fazy turnieju zapewnił sobie Hubert Hurkacz. Tak relacjonowaliśmy mecze polskich tenisistów w eurosport.pl.

Świątek - Riske 6:2 (II set). Pierwsza piłka setowa niewykorzystana, ale druga już tak. Pewny i szybki awans Świątek do trzeciej rundy turnieju Roland Garros.
Świątek - Riske 5:2 (II set). Gem do zera. Świątek już bardzo blisko zwycięstwa. Serwować będzie teraz Amerykanka.
Świątek - Riske 4:2 (II set). Amerykanka nie poddaje się. Walczy do końca i w nagrodę, przy własnym serwisie, wygrała drugiego gema.
Świątek - Riske 4:1 (II set). Wszystko wraca do normy. Gem serwisowy wędruje na konto Polki.
Świątek - Riske 3:1 (II set). Riske zacisnęła pięść w geście triumfu, bo doczekała się pierwszego gema w meczu. Amerykanka przy aplauzie publiczności przyjęła to z uśmiechem.
Świątek - Riske 3:0 (II set). Pierwszy tak wyrównany gem, bo zakończony grą na przewagi. Górą jednak ponownie Polka.
Świątek - Riske 2:0 (II set). Premierowe przełamanie w tej partii. Pierwszy z dwóch break pointów wykorzystany przez Polkę.
Świątek - Riske 1:0 (II set). Siódmy kolejny dla Polki, która tym razem musiała włożyć nieco więcej wysiłku, żeby wygrać.
Świątek - Riske 6:0 (I set). 20 minut i po sprawie. Polka znów przełamała Amerykankę i wykorzystała pierwszą piłkę setową. Set bez większej historii. Bezdyskusyjna dominacja Świątek.
Świątek - Riske 5:0 (I set). Polka niczym ekspres. Tylko jakiś kataklizm mógłby odwrócić losy pierwszego seta.
Świątek - Riske 4:0 (I set). Amerykanka jest bezradna, drugie przełamanie w meczu.
W międzyczasie Hurkacz zameldował się w trzeciej rundzie! Polak wygrał z Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2.
Świątek - Riske 3:0 (I set). Kolejny gem bez historii. Świątek oddała rywalce raptem punkt i prowadzi już 3:0.
Świątek - Riske 2:0 (I set). Znakomita akcja Świątek na koniec gema! Dominacja Polki i jest przełamanie!
Świątek - Riske 1:0 (I set). Dobry początek meczu w wykonaniu Polki. Pewnie wygrany gem przy swoim serwisie do 15.
Świątek - Riske (I set). Zaczynamy! Serwuje Polka.

Tymczasem Świątek i Riske już na korcie. Trwa rozgrzewka.
Hurkacz idzie za ciosem. Przełamał Włocha i prowadzi 2:1.
Tymczasem asem serwisowym drugiego seta zakończył Hurkacz! Polak zwyciężył 6:4.
Gaston rozprawił się z Cachinem, wygrywając 6:4, 6:2, 6:4. To oznacza, że niebawem na korcie pojawi się Świątek, która zmierzy się z Riske.
Hurkacz pewnie wygrał gema przy swoim serwisie. Nie stracił nawet punktu i prowadzi 4:2 z Cecchinato.
Hurkacz utrzymuje wysoki poziom gry na początku drugiego seta. Od razu przełamał Włocha i prowadzi 2:1.
Przypomnijmy, Świątek wyjdzie na kort po zakończeniu spotkania Cachin - Gaston. Na razie Francuz prowadzi 2-0 w setach i 3:2 w trzeciej partii.
22 minuty i po sprawie. Hurkacz wygrał pierwszego seta z Cecchinato 6:1.
Bardzo dobry początek spotkania w wykonaniu Hurkacza, który przełamał serwis rywala, potem wygrał następnego gema i prowadzi już 4:1.
Od kilku minut trwa mecz Hurkacza, który jak na razie remisuje 1:1 z Cecchinato.
Iga zaś musi czekać na zakończenie pojedynku panów Pedro Cachin - Hugo Gaston. Pierwszego seta wygrał Francuz 6:4. W drugim też jest blisko zwycięstwa.
Hurkacz na pewno zacznie jako pierwszy. Mecz poprzedzający starcie Polaka właśnie się zakończył. Jelena Rybakina pokonała Katie Volynets 6:4, 6:0.
Eksperci są pod wrażeniem 20-latki z Raszyna.
Czy Polka odniesie w czwartek jubileuszowe 30. zwycięstwo z rzędu?
20-letnia raszynianka z Riske grała wcześniej dwa razy i w obu spotkaniach była górą. W ubiegłym roku w pierwszej rundzie w Madrycie zwyciężyła 6:1, 6:1, a tydzień później w meczu otwarcia w Rzymie Amerykanka skreczowała.
Liderka światowego rankingu w trzecim spotkaniu na korcie numer 2 zmierzy się z Amerykanką Alison Riske. Już wiadomo, że ich mecz zacznie się około 15.50. Natomiast starcie rozstawionego z numerem 12. Hurkacza z Marco Cecchinato powinno rozpocząć się zaraz po godzinie 15.
Dzień dobry. Czwartek to dzień, w którym swoje mecze drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju w Paryżu rozegrają Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Autor: red. / Źródło: eurosport.pl