Hubert Hurkacz/Vasek Pospisil - Mike Bryan/Bob Bryan: wynik meczu - US Open 2019 | Tenis

31/08/2019, 06:12 GMT+2

Hubert Hurkacz i Kanadyjczyk Vasek Pospisil przegrali z rozstawionymi z "siódemką" słynnymi amerykańskimi bliźniakami Mike'iem i Bobem Bryanami 3:6, 6:7(4) w 1. rundzie debla w wielkoszlemowym US Open. Polski tenisista wcześniej odpadł na tym samym etapie w singlu.

O zwycięstwie Bryanów w pierwszym secie przesądziło przełamanie w drugim gemie. Drugą partię też zaczęli od prowadzenia 2:0, ale Hurkacz i Pospisil, którzy po raz pierwszy zagrali razem, odrobili stratę. W tie-breaku decydujący okazał się moment przy stanie 3-3, gdy reprezentanci gospodarzy zdobyli dwa punkty z rzędu i przewagi tej już nie roztrwonili.

Razem po szósty triumf

41-letni bliźniacy z USA to najbardziej utytułowany duet tenisowy w historii. Wygrali wspólnie 118 turniejów, w tym 16 imprez wielkoszlemowych. W Nowym Jorku triumfowali pięciokrotnie. W ubiegłym roku od połowy maja Bob Bryan miał przymusową przerwę spowodowaną kontuzją biodra. Pod jego nieobecność Mike w Wimbledonie i US Open startował w parze z rodakiem Jackiem Sockiem. Wygrali obie te odsłony Wielkiego Szlema, a w listopadzie dołożyli do tego jeszcze triumf w kończącej sezon imprezie masters - ATP Finals.

Wciąż czeka na zwycięstwo

Zawodnik z Wrocławia w poniedziałek w pierwszej rundzie singla w Nowym Jorku przegrał z Francuzem Jeremym Chardym 6:3, 3:6, 7:6(6), 1:6, 4:6. Nie miał wiele czasu na przygotowanie do tego spotkania. W sobotę triumfował bowiem w turnieju ATP w Winston-Salem, zdobywając debiutancki tytuł w tym cyklu.
Hurkacz nieraz w tym sezonie łączył w poszczególnych turniejach występy w singlu i deblu. W Wielkim Szlemie startował w tej drugiej konkurencji tylko raz. W tegorocznym French Open, razem ze Słoweńcem Aljazem Bedene, także odpadł w pierwszej rundzie.
Oprócz niego w tegorocznym US Open do debla zgłosiło się jeszcze czworo Polaków: Łukasz Kubot, Alicja Rosolska i grające razem Iga Świątek i Magda Linette. Wszyscy poza wrocławianinem awansowali w piątek do drugiej rundy.
Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:
Mike Bryan, Bob Bryan (USA, 7) - Hubert Hurkacz, Vasek Pospisil (Polska, Kanada) 6:3, 7:6(4).
Autor: br / Źródło: PAP