Hubert Hurkacz - Roger Federer: wynik na żywo i relacja live - Wimbledon 2021

07/07/2021, 11:45 GMT+2

Hubert Hurkacz półfinalistą Wimbledonu 2021. Polski tenisista w wielkim stylu pokonał legendarnego Rogera Federera 6:3, 7:6 (4), 6:0 i po raz pierwszy w karierze znalazł się w czołowej czwórce turnieju wielkoszlemowego. Relacja na żywo i wynik meczu Polaka w eurosport.pl.

Teraz Polak zmierzy się teraz z Włochem Matteo Berrettinim lub Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime'em.
Oglądamy piłkę meczową!

- Federer zrobił tu niezwykłe rzeczy w ciągu całej kariery. To dla mnie spełnienie marzeń - dodał.
- Po prostu nie wiem, co powiedzieć. To dla mnie coś specjalnego - mówi Hurkacz przy potężnym aplauzie londyńskiej publiczności.
Przepiękny, widowiskowy gem na zakończenie fenomenalnego wręcz występu Hurkacza. Polak był dziś poza zasięgiem legendarnego Federera i jest drugim Polakiem w półfinale Wimbledonu!!! Cóż to jest za piękna historia?!
6:0 (III set). KONIEC, KONIEC, KONIEC! HURKACZ W PÓŁFINALE WIMBLEDONU!!!
5:0 (III set). Tego dawno nie było. Polak musiał bronić piłki na przełamanie, ale znów zrobił to na zimno. Nie ma w tym meczu elementu, w którym Hurkacz nie byłby lepszy! Już tylko jeden gem...
4:0 (III set). Ale łatwiej nie było, bo Hurkacz gra tenis totalny! Na stronę Federera wraca po prostu wszystko i to wraca tak, że Szwajcar jest bezradny! Kolejne przełamanie, tego zwycięstwa nic już Hubertowi nie odbierze!!!
Nowe piłki dla Federera, może być mu nieco łatwiej.
3:0 (III set). On jest nie do zatrzymania! To nieprawdopodobne, ale Hurkacz daje Federerowi lekcję tenisa! Gema zgarnął zupełnie na chłodno, z wielkim spokojem!
2:0 (III set). PRZEŁAMANIE! Hurkacz jest nieprawdopodobny! Ma odpowiedź na wszystko, co zaproponuje Szwajcar. Wygląda tak, jakby to on był legendą dyscypliny. Na odebranie podania zapracował teraz między innymi genialnym lobem i jeszcze lepszym minięciem! Co za tenis Polaka?!
Rozpoczęło się zamykanie dachu nad kortem centralnym, ale gra nie została przerwana.

1:0 (III set). Zaczęło się nerwowo, bo od 0:30, ale Polak dziś jest niezwykle skuteczny w sytuacjach zagrożenia. Czym się ratował? Oczywiście - serwisem. Federer jest już pod naprawdę ogromną presją, marginesu błędu już nie ma.
7:4 (tie-break II set). Wygrywający serwis! HURKACZ PROWADZI Z FEDEREREM 2-0 W SETACH!!!
6:4 (tie-break II set). Wygrywający forhend i są piłki setowe!!!
5:4 (tie-break II set). Świetny serwis Federera.
5:3 (tie-break II set). Znów punkt Huberta po błędzie rywala i znów miniprzełamanie!
4:3 (tie-break II set). Genialny return Federera. Trzeba walczyć dalej.
4:2 (tie-break II set). Poślizgnął się Federer i Hurkacz może odetchnąć, jest kolejny punkt!
3:2 (tie-break II set). Miniprzełamanie! Hurkacz miał wielki problem z returnem, ale Federer zepsuł woleja!
2:2 (tie-break II set). As Federera.
2:1 (tie-break II set). Znakomita gra Huberta przy siatce!
1:1 (tie-break II set). Szybki rewanż Federera.
1:0 (tie-break II set). Co za zagranie Huberta?! Genialne minięcie i minibrejk na początek!
6:6 (II set). Udało się, mimo że Federer returnował znakomicie i bardzo głęboko. Szwajcar popełnia dziś jednak sporo niewymuszonych błędów i jest to kopalnia punktów dla Polaka. Gramy do siedmiu wygranych punktów!
5:6 (II set). Hurkacz jest dziś nieprawdopodobny jeśli chodzi o minięcia. Znów zapisał na swoim koncie spektakularny punkt, ale na rywalu nie zrobiło to wrażenia. Polak będzie serwował, by doprowadzić do tie-breaka.
5:5 (II set). Temperatura rośnie, bo rozstrzygnięcie coraz bliżej. Hurkacz zaczął teraz od 0:15, ale nerwów nie było żadnych. Sprawę załatwił serwisem, to jego potężna broń.
4:5 (II set). Federer ma zbyt wiele doświadczenia, by stracić dwa podania z rzędu. Znakomity serwis oraz akcje serwis i wolej dały mu błyskawicznego gema. Hubert będzie serwował, by utrzymać się w drugim secie.
4:4 (II set). Wrócił pierwszy serwis i od razu są znakomite efekty! Znakomicie od jakiegoś czasu returnujący Federer tym razem nie mógł absolutnie nic zdziałać. Walka o zwycięstwo w drugim secie zaczyna się od nowa!
3:4 (II set). I jest!!! Hurkacz najpierw posłał świetny wygrywający return, a za chwile zapracował mocno na trzy błędy Federera. Polak wraca do gry w idealnym momencie, bo za moment otrzyma do serwisu nowe piłki. Oby tak dalej!
40:0. Trzy szanse na brejka!
2:4 (II set). Nie był to idealny gem Polaka, ale wszystko skończył asem. Swoje zatem zrobił. Presja po stronie Federera.
1:4 (II set). Kosmiczne minięcie przy stanie 0:30 napędziło Hurkacza do walki. Celu osiągnąć się nie udało, bo Federer obronił się serwisem.
1:3 (II set). Federer to już zupełnie inny gracz niż w pierwszym secie. Wskoczył na wyraźnie wyższy poziom, ale Hurkacz nie pęka. Raz po raz karci Szwajcara skrótami i ma gema. Teraz czas na kolejną próbę odłamania.
0:3 (II set). Bardzo długi gem z szansami Huberta na przełamanie. Nie udało się, ale to ważne, że Polak nie spuścił głowę i momentalnie rzucił się do walki o przełamanie powrotne. Hurkacz zdołał błysnąć wybitnym skrótem, potrafił zmusić rywala do błędów. To jednak on miał przewagę podania i ostatecznie ją wykorzystał.
0:2 (II set). Niestety, pierwszy moment słabości i Federer momentalnie to wykorzystuje. Polaka opuścił pierwszy serwis, pojawił się niewymuszony błąd... Szwajcar ma przełamanie. Trzeba gonić.
0:1 (II set). Zmieniła się kolejność serwowania. Zaczął Szwajcar i choć Polak błysnął kapitalnym skrótem, to podanie utrzymał dość pewnie.
Taką minę Huberta chcemy oglądać jak najdłużej. Pierwszy set trwał tylko 28 minut.

6:3 (I set). Rewelacja, jest set! Polak kapitalnie budował akcje i jeszcze lepiej kończył pod siatką. Po raz kolejny jego dominacja serwisowa nie podlegała dyskusji. Półfinał jest o krok bliżej, brawo!
5:3 (I set). Federer ma wyraźnie silniejsze wsparcie z trybun. Teraz wyraźnie go to nakręciło, bo zagrał gema niema perfekcyjnego. Ale nic to, Hurkacz do zwycięstwa w partii potrzebuje już tylko gema. Spróbuje go zgarnąć przy własnym podaniu.
5:2 (I set). Wszystko układa się wręcz idealnie. Polak znakomicie operuje serwisem, a co więcej, do niego należą też niemal wszystkie dłuższe wymiany. Cudownie się na to patrzy!
4:2 (I set). Tak jest!!! Mamy przełamanie! Hurkacz zaczął od zjawiskowego minięcia z bekhendu, później Federer źle ocenił posłaną przez niego piłkę i znów był pod dużą presją. Tym razem już się nie uratował, Polak ma wielki kapitał na wygranie seta!
3:2 (I set). Błyskawiczny gem na koncie Hurkacza! Polak minutę posłał cztery atomowe serwisy i Federer nie miał czego zbierać!
2:2 (I set). Federer fatalnie zaczął, trzy punkty oddał za darmo, ale później zmobilizował się jak na wielkiego mistrza przystało. Wygrał pięć punktów z rzędu, z czego cztery bezpośrednio serwisem.
Równowaga. Fantastycznie wybronił się Federer.
0:40... Hurkacz ma trzy szanse na przełamanie!
Serwis Federera, a realizator wyłowił na trybunach Hugh Granta i Eddiego Redmayne'a. Wielkie sławy kina przyszły, by podziwiać Polaka i Szwajcara.
Hurkacz dobrze wszedł mecz. Jest w pełni skoncentrowany, a to dobrze wróży.
2:1 (I set). Bardzo głęboko grał Federer z returnu, co mocno utrudniało grę Hurkaczowi. Polak potrafił jednak odwracać akcje i świetnie rywala mijać przy siatce. Do tego znów pomogły punktowe serwisu. Podanie znów utrzymane.
1:1 (I set). Federer pokazał magię. Pierwszy punkt w gemie wygrał kosmicznym bekhendem po krosie. Zresztą później też rządził i dzielił. Perfekcyjny gem Szwajcara, wygrany do zera. Walczymy dalej.
1:0 (I set). Było nieco nerwów, błędów z obu stron. Ale to, co dla nas najważniejsze, to fakt, że Hurkacz w momencie zagrożenia znakomicie operował swoją najsilniejszą bronią - serwisem. Jest pierwszy gem, teraz presja przechodzi na stronę Federera.
Zaczęli! Do boju, Hubert! Jako pierwszy podaje Polak.
Ważna informacja - dach nad kortem centralnym jest otwarty. Panować będą zatem nieco inne warunki niż wczoraj, kiedy Hurkacz tak znakomicie radził sobie z Miedwiediewem.
Dwie minuty - ogłosił sędzia.
I już są! Losowanie, chwila rozgrzewki i zaczynamy! Hurkacz, choć faworytem oczywiście nie jest, może dziś zostać drugim Polakiem w półfinale Wimbledonu!
Tak swój mecz zakończył Djoković, a my czekamy już na wyjście Hurkacza i Federera.

Djoković pokonał Fucsovicsa 6:3, 6:4, 6:4 i jest już w półfinale. Oznacza to, że za kilka minut na korcie powinni pojawić się Hurkacz i Federer.
5:3. Djokoviciowi brakuje już tylko gema, a my jesteśmy coraz bliżej początku meczu Huberta.
3:2 dla Djokovicia z jednym przełamaniem. Fucsovics nie złożył jeszcze broni, więc Hurkaczowi i Federerowi trudno będzie zacząć o 17. Bardziej realną godziną staje się 17.15-30.
Morderczy, trwający ponad osiem minut gem, w którym Djoković obronił cztery brejkpointy. Ostatecznie się obronił, ma 2:0 i jest bliżej zakończenia meczu.
Błyskawiczne przełamanie Djokovicia na otwarcie trzeciego seta. Sprawy przybierają zatem szybszy obrót. Dla Hurkacza i Federera to sygnał do lekkiej rozgrzewki.
Djoković prowadzi z Fucsovicsem 2-0 w setach. Oznacza to, że Serb może zamknąć spotkanie w ciągu kilkudziesięciu najbliższych minut. Jeśli tak się stanie, Hurkacz i Federer powinni rozpocząć swój pojedynek około godziny 17.
Awans Polaka do ćwierćfinału musiał mieć przełożenie na ranking ATP.
Zdaniem legendarnego Wojciecha Fibaka młody Polak ma duże szanse pokonania wielkiego mistrza ze Szwajcarii.
Niezależnie od wyniku ćwierćfinałowego starcia z Rogerem Federerem, Polak i tak zapisał się w historii jako czwarty Polak, który wystąpi w Last 8 Club tej wielkoszlemowej imprezy na trawiastych kortach.
Dzień dobry! To dzień, który wszyscy możemy zapamiętać na bardzo długo, w końcu niecodziennie Polak stoi przed szansą awansu do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu i to jeszcze w starciu z tenisową legendą.
HUBERT HURKACZ - ROGER FEDERER 6:3, 7:6 (4), 6:0
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl