Hubert Hurkacz odpadł w 1. rundzie debla: wynik na żywo i relacja - Australian Open 2020 - Tenis

24/01/2020, 07:24 GMT+1

Hubert Hurkacz zakończył udział w wielkoszlemowym Australian Open. Po czwartkowej porażce w singlu z Johnem Millmanem, w piątek Polak odpadł w pierwszej rundzie debla. Tenisista z Wrocławia i Kanadyjczyk Vasek Pospisil przegrali z Brytyjczykami Jaimem Murrayem i Nealem Skupskim 4:6, 4:6.

Faworytem piątkowego spotkania byli Brytyjczycy, którzy w ubiegłym roku zameldowali się w półfinale US Open. Polsko-kanadyjska para wcześniej wystąpiła razem tylko raz. W Nowym Jorku przegrali w dwóch setach z braćmi Bryanami, Bobem i Mike'em.

Kluczowe przełamania

O zwycięstwie wyspiarzy w każdym z setów zdecydowało jedno przełamanie. Zanotowali je - kolejno - w siódmym i pierwszym gemie. Mecz trwał 77 minut.
Porażka w pierwszej rundzie debla oznacza koniec występu Hurkacza w tej edycji Australian Open. Chociaż Polak po raz pierwszy w karierze był rozstawiony w Wielkim Szlemie, to nie przyniosło mu to szczęścia. Sposób na niepokonanego w tym roku do czwartku 22-latka znalazł reprezentant gospodarzy John Millman, który wygrał 6:4, 7:5, 6:3.
W kolejnej rundzie Murray i Skupski zmierzą się z amerykańskim duetem Steve Johnson i Sam Querrey.
Wynik meczu I rundy gry podwójnej mężczyzn:
Jamie Murray, Neal Skupski (W.Brytania) - Hubert Hurkacz, Vasek Pospisil (Polska, Kanada) 6:4, 6:4.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, PAP