Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot - Marcelo Demoliner/Santiago Gonzalez: wynik i relacja - ATP Stuttgart 2021

11/06/2021, 15:18 GMT+2

Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz odpadli z turnieju ATP 250 na trawiastych kortach w Stuttgarcie. W ćwierćfinale gry podwójnej przegrali z brazylijsko-meksykańską parą Marcelo Demolinerem i Santiago Gonzalezem 4:6, 4:6.

Spotkanie trwało 68 minut. W pierwszym secie polska para została przełamana w trzecim gemie, przy podaniu Kubota. Sytuacja powtórzyła się w siódmym gemie drugiej partii. Jak się okazało, były to kluczowe momenty meczu.
W pierwszej rundzie Biało-Czerwoni wygrali z austriacko-pakistańską parą Oliverem Marachem i Aisamem Ul Haq Qureshim.
Brazylijczyk i Meksykanin sprawili natomiast niespodziankę, eliminując rozstawionych z jedynką - Jamie'ego Murraya i Bruno Soaresa.

Podwójna porażka Hurkacza

Hurkacz, 20. zawodnik rankingu ATP, rywalizował w Stuttgarcie także w singlu. W pierwszej rundzie dostał tzw. wolny los, a w drugiej przegrał z zajmującym 355. miejsce w światowym zestawieniu Szwajcarem Dominikiem Strickerem.

Wynik ćwierćfinału debla:

Marcelo Demoliner, Santiago Gonzalez (Brazylia, Meksyk) - Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 6:4.
Autor: TG / Źródło: PAP