Hubert Hurkacz - Lorenzo Musetti: wynik i relacja meczu 1. rundy turnieju ATP w Rzymie - tenis

10/05/2021, 18:58 GMT+2

Zaledwie 51 minut potrwała przygoda najlepszego polskiego singlisty Huberta Hurkacza w turnieju rangi ATP 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Wrocławianin z powodu urazu poddał pojedynek z 19-letnim reprezentantem gospodarzy Lorenzo Musettim przy stanie 4:6, 0:2.

Hubert Hurkacz

Turniej w stolicy Włoch był dla wrocławianina kolejnym etapem przygotowań do wielkoszlemowego French Open. Tegoroczne starty na nawierzchni ziemnej dotychczas nie układały się dla niego najlepiej. Hurkacz wygrał zaledwie jeden mecz w Monte Carlo, a w Madrycie został wyeliminowany już w pierwszej rundzie.

Kolejne rozczarowanie

W Rzymie chciał uniknąć podobnego scenariusza. Rozstawionemu z numerem 15 Polakowi w początkowej fazie turnieju przyszło rywalizować z 82. zawodnikiem rankingu ATP, który dostał się do imprezy dzięki otrzymaniu dzikiej karty od organizatorów. Z Musettim mierzył się po raz pierwszy w karierze.
Utalentowany Włoch już w pierwszym gemie zaprezentował próbkę swoich możliwości, nie pozwalając naszemu reprezentantowi na zdobycie choćby jednego punktu. Po chwili Hurkacz wyrównał stan rywalizacji, choć już wtedy rywal był bliski przełamania.
Obaj tenisiści skutecznie bronili swoich podań niemal do końca pierwszego seta. Dopiero przy stanie 5:4 Musetti znalazł wreszcie sposób na wrocławianina, zapisując tę odsłonę na swoje konto.
W kolejnej partii przewaga Włocha na korcie zarysowywała się coraz wyraźniej. Hurkacz po przegraniu dwóch gemów w kolejnym nie był w stanie zdobyć nawet punktu. Okazało się, że lepszą grę uniemożliwia mu kontuzja i przy stanie 0:40 zdecydował się ostatecznie poddać mecz. Szczegóły urazu Polaka nie są jeszcze znane.
Musetti w drugiej rundzie turnieju w Rzymie zmierzy się z Amerykaninem Reillym Opelką.

Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl