Diriyah Tennis Cup. Alexander Zverev - Dominic Thiem: wynik i relacja z meczu - Tenis

08/12/2022, 12:13 GMT+1

Alexander Zverev rozegrał pierwszy mecz od czasu poważnej kontuzji kostki, jakiej nabawił się na początku czerwca. Niemiec wrócił do gry w trakcie pokazowego turnieju Diriyah Tennis Cup, a w czwartek pokonał Austriaka Dominica Thiema 10:8, 10:7. Do kolejnej rundy awansował także Hubert Hurkacz.

Zverev (12. ATP) jest jednym z 12 tenisistów, którzy biorą udział w turnieju w miejscowości Ad-Dirijja. Dla 25-letniego Niemca impreza w Arabii Saudyjskiej jest wyjątkowa, bo pierwsza od czerwca, gdy w półfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa z Rafaelem Nadalem doznał poważnej kontuzji kostki.

Zverev: to miłe uczucie być ponownie w grze

W pierwszej rundzie Zverev zmierzył się z Thiemem (105. ATP). W pierwszym secie - partie rozgrywane tylko do dziesięciu zdobytych punktów - do wygranej 10:8 Niemcowi wystarczył zaledwie jeden mini brejk.
W drugim obaj tenisiści częściej tracili swój serwis, ale znowu górą był zawodnik z Hamburga, który zwyciężył 10:7 i awansował do kolejnego etapu zmagań.
- Szczerze mówiąc to jestem po prostu szczęśliwy, że wróciłem na kort i nie odczuwałem bólu - powiedział Zverev.
- To nie jest turniej rangi ATP lub Wielkiego Szlema, ale to miłe uczucie być ponownie w grze - dodał.

W ćwierćfinale rywalem Niemca będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Hurkacz także w ćwierćfinale

Do najlepszej ósemki awansował także Hurkacz. Wrocławianin nie miał większych problemów w starciu ze Szwajcarem Dominiciem Stickerem. W pierwszym secie wygrał 10:7, a druga partia zakończyła się jego zwycięstwem 10:5.
W meczu o półfinał Polak zmierzy się z Amerykaninem Taylorem Fritzem.
Czwartkowe mecze 1/4 finału będą transmitowane od godziny 14.00 na antenie Eurosportu 2 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Spotkanie Hurkacz - Fritz rozpocznie się około godziny 19.30.
Półfinały zaplanowano na piątek, a finał na sobotę. Transmisje z imprezy codziennie na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze.