ATP Finals 2021. Casper Ruud - Andriej Rublow: wynik i relacja - Tenis

19/11/2021, 18:14 GMT+1

Casper Ruud awansował do półfinału kończących sezon ATP Finals. W piątek Norweg pokonał w Turynie Rosjanina Andrieja Rublowa 2:6, 7:5, 7:6(5). Jego rywalem w najlepszej czwórce będzie broniący tytułu Daniił Miedwiediew. W drugiej parze o awans do finału powalczą Serb Novak Djoković i Niemiec Alexander Zverev.

Pierwszy piątkowy mecz Grupy Zielonej decydował o tym, który z tych tenisistów awansuje do czołowej czwórki. Lepszy okazał się blisko 23-letni Norweg, który po 2,5-godzinnej walce i tie-breaku w decydującym secie po raz pierwszy w karierze pokonał Rublowa. W czterech wcześniejszych meczach tych zawodników lepszy był Rosjanin.

Ruud odwrócił losy meczu

Pojedynek był bardzo zacięty, chociaż pierwszy set nie zwiastował późniejszych emocji. Rublow potrzebował niewiele ponad pół godziny, aby dwukrotnie przełamać podanie rywala i wygrać 6:2. Później na korcie trwała zacięta walka o każdy punkt, wygrana przez ósmego w rankingu ATP Ruuda. Jego kolejnym rywalem będzie dwójka światowej listy Miedwiediew. Do tej pory spotkali się ze sobą dwukrotnie i Norwegowi nie udało się jeszcze wygrać nawet seta.
W drugim półfinale lider rankingu Djoković zagra ze Zverevem. Serb w wieczornym meczu Grupy Zielonej spotka się Brytyjczykiem Cameronem Norrie, który jako drugi rezerwowy w trakcie imprezy zastąpił kontuzjowanego Greka Stefanosa Tsitsipasa. Bez względu na jego wynik Djoković uzyska awans z pierwszego miejsca w tabeli.
W Grupie Czerwonej grał Hubert Hurkacz, ale po trzech porażkach odpadł z turnieju.