ATP Challenger Tour Rennes. Jerzy Janowicz - Constant Lestienne - wynik

22/01/2020, 18:05 GMT+1

Jerzy Janowicz pożegnał się z rozgrywanym w hali turniejem ATP Challenger Tour na kortach twardych w Rennes. W drugiej rundzie Polak przegrał z Francuzem Constantem Lestienne'em w dwóch setach 6:7 (3-7), 4:6. Wieczorem 29-latek spróbuje swoich sił jeszcze w grze podwójnej.

W poniedziałek Janowicz zagrał pierwszy oficjalny mecz po kontuzji kolana, która wyłączyła go z gry na ponad dwa lata. Od jego poprzedniego występu minęło aż 801 dni.
Powrót okazał się szczęśliwy. W pierwszej rundzie "Jerzyk" pokonał Czecha Tomasa Machaca 7:6 (7-3), 6:7 (4-7), 6:4.
We wtorek 29-letniego tenisistę z Łodzi czekało trudniejsze zadanie. Przyszło mu zmierzyć się z reprezentantem gospodarzy. Lestienne to turniejowa "10", a w rankingu ATP plasuje się na 225. pozycji. Janowicz z powodu swojego długiego rozbratu z tenisem nie jest w ogóle klasyfikowany.

Dwie piłki setowe

W pierwszym secie Polak prowadził 5:3 i przy podaniu rywala miał dwie piłki setowe. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał. Przy stanie 5:4 serwował jeszcze na seta, ale i tym razem nie zdołał zamknąć partii na swoją korzyść. Zanim przegrał pierwszego seta po tie-breaku, w 11. gemie poprosił o przerwę medyczną, uskarżając się prawdopodobnie na problemy z kolanem.
W drugim secie pierwszy zaatakował Lestienne, przełamując Janowicza na 3:2. Polak odłamał Francuza, ale zaraz po raz drugi z rzędu stracił podanie. W dziesiątym gemie Janowicz efektownie obronił jednego meczbola, ale na nic więcej w pierwszym turnieju po powrocie nie było go stać.
W trzeciej rundzie challengera w Rennes Lestienne zagra z rozstawionym z numerem 6 Rosjaninem Aleksiejem Watutinem (206. ATP).
Janowicz odpadł z turnieju indywidualnego, ale to nie koniec jego przygody z kortami w Rennes. W środowy wieczór 29-latek spróbuje swoich sił w grze podwójnej w parze z Szymonem Walkowem. Ich rywalami będą Francuzi Evan Furness i Valentin Royer.