Andy Murray i Fabio Fognini starli się podczas ATP Masters w Szanghaju

08/10/2019, 18:25 GMT+2

Ponad trzygodzinny bój Andy'ego Murraya z Fabio Fogninim był ozdobą wtorkowej rywalizacji w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Pojedynek drugiej rundy był momentami bardzo zażarty. W końcówce trzeciego seta doszło do gorącej dyskusji między oboma tenisistami, nad którą nie był nawet w stanie zapanować sędzia.

Pierwszy set należał po tie-breaku do Fogniniego, drugi zdecydowanie do Murraya, w trzecim rywalizacja była już bardzo wyrównana i bezkompromisowa. Do pyskówki między zawodnikami doszło w jedenastym gemie decydującej odsłony przy stanie 5:5.

"Stary, robisz to cały czas"

Podczas jednej z wymian ustawiony pod siatką Murray skończył akcję potężnym wolejem. Udane, mocne zagranie pomogło dwukrotnemu zwycięzcy Wimbledonu wygrać tego gema, lecz z drugiej strony tylko podsyciło atmosferę.
Tenisiści starli się pod siatką podczas zmiany stron. Fognini miał pretensje do rywala, że ten w wymowny sposób spojrzał w jego stronę tuż po zdobyciu punktu. Szkot nie pozostawał dłużny. - Stary, robisz to cały czas. Niezależnie z kim grasz - rzucił w kierunku Włocha. Po chwili skierował się do próbującego zapanować nad konfliktem sędziego Fergusa Murphy'ego.
- Gdy tuż przy siatce zagrałem z woleja, on krzyknął - Murray próbował opowiedzieć swoją wersję wydarzeń arbitrowi, lecz momentalnie został wytrącony z równowagi przez pokrzykującego przeciwnika.
- Zamknij się! - wrzasnął do Fogniniego, po czym zaczął kontynuować rozmowę z sędzią. - Gdy tylko miałem piłkę tuż przy siatce, krzyknął i powiedział mi, abym na niego nie patrzył. Przecież to on krzyczał w środku akcji - tłumaczył w bardzo nerwowej atmosferze.

Uściśnięcie dłoni na koniec

Ostra wymiana zdań lepiej podziałała na 32-latka z San Remo. W decydującym momencie to Fognini zachował nerwy na wodzy, wygrał kolejnego gema, a później także tie-breaka i cały mecz. Pomimo gorącej dyskusji zawodnicy podziękowali sobie za grę i uścisnęli dłonie już po zakończeniu meczu.
Zwycięzca tego pojedynku w trzeciej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą z pary Taylor Fritz - Karen Chaczanow.