Adria Tour. Novak Djoković - Viktor Troicki, chłopiec do podawania piłek zawstydził Djokovicia

13/06/2020, 19:00 GMT+2

Pojedynek lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovicia z rodakiem Viktorem Troickim podczas turnieju towarzyskiego Adria Tour w Belgradzie był bardzo jednostronny. Zdecydowanie ciekawiej było, gdy w sobotę na korcie tego drugiego zastąpił chłopiec do podawania piłek.

Do bardzo miłej sytuacji doszło na początku drugiego seta. Troicki być może widział, że nie jest w stanie poradzić sobie z Djokoviciem i o pomoc poprosił chłopca do podawania piłek.
Ten szybko wziął rakietę i stanął do walki z Novakiem. Od pierwszej piłki widać było, że dzieciak umie grać w tenisa i to już na wysokim poziomie. Pierwszą akcję zakończył kapitalnym skrótem.

Minimalny aut na koniec

"Dobrego zastępcę znalazł Viktor. Ciekawy jestem, jak sędzia zaliczy ten fragment meczu. Młody człowiek wyraźnie zaangażował się w grę. Co chwile spogląda na Troickiego, czy już powinna nastąpić zmiana" – mówił komentujący w Eurosporcie 2 Karol Stopa.
Łącznie młodziak z mistrzem rozegrali trzy akcje. W ostatniej ball-boy przy minięciu minimalnie przestrzelił.
Można śmiało powiedzieć, że młody adept tenisa zaprezentował się lepiej niż doświadczony Troicki, który świetnie zna Djokovicia. Nie dość, że z Novakiem spotykał się w trakcie pojedynków ATP kilkanaście razy, to jeszcze obaj przyjaźnią się od lat. Ich rodziny często się widują, a sami tenisiści często trenują razem. W dobie pandemii COVID-19 wspólnie w akademii Djokovicia w Belgradzie ćwiczyli praktycznie cały czas. Podczas towarzyskiego pojedynku litości nie było. Lider rankingu wygrał 4:1, 4:1.

Nowoczesne zasady gry w Belgradzie

Dwudniowa impreza w "Novak Tennis Center” odbywa się przy pełnych trybunach. Tysiąc biletów na każdy z dni sprzedało się w siedem minut.
Zawodnicy rywalizują na zasadach znanych z turnieju Next Gen. Sety gra się do 4 wygranych gemów, przy równowadze o zwycięstwie w gemie decyduje jedna piłka, nie ma gry na przewagi.
Turniej pokazuje Eurosport 2. W sobotę mecze na antenie do północy.
Autor: srogi/TG / Źródło: eurosport.pl