Martyna Swatowska-Wenglarczyk zajęła trzecie miejsce. Puchar Świata szpadzistek w Nankinie. Wyniki

23/03/2024, 20:44 GMT+1

Martyna Swatowska-Wenglarczyk zasygnalizowała dobrą formę przed igrzyskami w Paryżu. Nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w chińskim Nankinie. W półfinale reprezentantka Polski przegrała 10:15 z Włoszką Giulią Rizzi, która triumfowała w całych zawodach.

Swatowska-Wenglarczyk przegrała w półfinale ME w szermierce

W drodze do fazy półfinałowej Swatowska-Wenglarczyk stoczyła zacięte pojedynki.
29-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice pokonała w 1/32 finału Estonkę Kristinę Kuusk 10:9, w 1/16 finału wygrała z reprezentantką Hongkongu Man Wai Vivian Kong 15:14, w 1/8 finału okazała się lepsza od Estonki Eriki Kirpu 15:11, a w ćwierćfinale zwyciężyła utytułowaną Włoszkę Rossellę Fiamingo 15:11.

Polki ze zmiennym szczęściem w Nankinie

Dla Fiamingo to był drugi kolejny pojedynek z reprezentantką Polski - w 1/8 finału Włoszka wygrała bowiem po wyrównanej walce 13:12 z Renatą Knapik-Miazgą, sklasyfikowaną ostatecznie na 14. pozycji.

Martyna Swatowska-Wenglarczyk jest w formie przed igrzyskami w Paryżu

W półfinale Swatowska-Wenglarczyk uległa 10:15 doświadczonej Włoszce Rizzi, która w decydującym pojedynku pokonała reprezentantkę Korei Południowej Song Se-Ra 15:8.
Rizzi w 1/32 finału wyeliminowała Magdalenę Pawłowską, zwyciężając 15:11, natomiast Se-Ra pokonała w 1/4 finału Alicję Klasik 14:11. Pawłowska zajęła 54. miejsce, a Klasik - ósme.
W sumie w turnieju głównym wystąpiło siedem reprezentantek Polski.
Na 1/16 finału rywalizację zakończyła Kamila Pytka (27. miejsce). Polka przegrała z Chinką Yiwen Sun 7:15.
Natomiast Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak, podobnie jak Pawłowska, odpadły w 1/32 finału. Klughardt (37. miejsce) po porażce z Kirią Abdul Rahman z Singapuru 13:15, a Zgryźniak (45. miejsce) uległa Węgierce Tamarze Gnam 10:15. Pozostałe Polki odpadły w eliminacjach.
W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużynowa szpadzistek. Polki są mistrzyniami świata z 2023 roku z Mediolanu. Biało-Czerwone startowały w składzie: Swatowska-Wenglarczyk, Knapik-Miazga, Pawłowska i Ewa Trzebińska.