Slalom gigant kobiet w Kronplatz: wyniki i relacja - narciarstwo alpejskie

26/01/2021, 14:05 GMT+1

Maryna Gąsienica-Daniel ponownie błysnęła w Pucharze Świata. Polka uzyskała najlepszy czas drugiego przejazdu slalomu giganta we włoskim Kronplatz i ostatecznie zajęła w tych zawodach 11. miejsce. Zwyciężyła Francuzka Tessa Worley.

W pierwszej próbie Polka nie poradziła sobie najlepiej ze stromym fragmentem trasy i straciła do prowadzącej wówczas Szwajcarki Michelle Gisin 3,13 s.

Wybitna poprawka

W drugiej poszło jej już zdecydowanie lepiej, co dało jej awans o 13 pozycji. Po przekroczeniu linii mety uniosła ręce do góry i wydała okrzyk radości.

Drugi wynik drugiego przyjazdu miała właśnie Worley, która i tak była wolniejsza o 0,42 s od Gąsienicy-Daniel.

Drugie miejsce we wtorkowych zawodach zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami - 0,27 s straty, a trzecie Włoszka Marta Bassino - 0,73.

Ulubiona konkurencja

Slalom gigant to koronna konkurencja Gąsienicy-Daniel. W styczniu w słoweńskiej Kranjskiej Gorze zajęła 10. miejsce, choć jej rekordowym dokonaniem w PŚ była dziewiąta lokata w slalomie równoległym w Lech/Zuers w listopadzie ubiegłego roku.
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała 12. we wtorek Słowaczka Petra Vlhova, natomiast w tej konkurencji prowadzi Bassino. Gąsienica-Daniel zajmuje, odpowiednio, 31. i 13. miejsce.
W Kronplatz odbył się ostatni slalom gigant przed mistrzostwami świata w Cortina d'Ampezzo 8-21 lutego. Kobiety wcześniej rywalizować będą jeszcze tylko w zjeździe i supergigancie w Garmisch-Partenkirchen 30-31 stycznia.
Zawody alpejskiego Pucharu Świata można oglądać na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Playerze.