Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice - wynik spotkania - finał

09/04/2022, 07:30 GMT+2

GKS Katowice został mistrzem Polski w hokeju na lodzie po raz pierwszy od 1970 roku. W czwartym spotkaniu finału zawodnicy z województwa śląskiego wygrali z Re-Plast Unią Oświęcim 4:1, a w serii zwyciężyli bez większego trudu 4:0.

GKS Katowice hokejowym mistrzem Polski

Katowiczanie zdecydowanie ruszyli do ataku od początku spotkania rozgrywanego na lodowisku Unii.
GKS od początku narzucił swoje warunki gry i nie dał rywalom większych szans. W pierwszej tercji dwa gole zdobył Carl Hudson i gospodarze nie byli już w stanie odwrócić losów meczu.
Honorowe trafienie w drugiej tercji zaliczył dla nich Aleksandr Strielcow.
W ostatniej części meczu najpierw trzecią bramkę dla gości zdobył z bliskiej odległości zdobył Anthon Eriksson, a 60. minucie wynik starcia na 4:1 dla GKS-u ustalił Matias Lehtonen.

Długa przerwa

GKS triumfował w fazie zasadniczej wygrywając 28 z 40 spotkań i zdobywając 83 punkty. W ćwierćfinale PHL pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:1, a w półfinale po niezwykle zaciętej rywalizacji GKS Tychy 4:3.
Śląski klub świętował triumf w krajowych rozgrywkach po raz pierwszy od 1970 roku.
- To był długi sezon i wykonaliśmy w jego trakcie mnóstwo ciężkiej pracy, którą zwieńczyliśmy zwycięstwem. Jestem dumny z postawy moich zawodników. Od początku prezentowali dobry poziom i zakończyli sezon regularny na pierwszym miejscu. W fazie play-off byliśmy w stanie pokonać rywali w dobrym stylu – ocenił szkoleniowiec GKS Jacek Płachta.
Mimo że zespół przez niego prowadzony sięgnął już po mistrzostwo Polski, to sezon 2021/2022 w ekstralidze hokejowej jeszcze się nie skończył.
Trwa walka o brązowy medal. JKH GKS Jastrzębie walczy z GKS Tychy. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1:1. Trzeci, decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Jastrzębiu-Zdroju.

Czwarty mecz finałowy: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2).
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 4-0 dla GKS Katowice, który został mistrzem Polski.
Bramki: 0:1 Carl Hudson (6), 0:2 Carl Hudson (13), 1:2 Aleksandr Strielcow (33), 1:3 Anthon Eriksson (47), 1:4 Matias Lehtonen (60).
Kary: Unia - 29 minut, w tym kara meczu za niesportowe zachowanie Aleksandr Strielcow, GKS - 2 minuty. Widzów: 3 000.
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl, PAP