Polscy snowboardziści w czołówce Pucharu Świata. Awans do strefy medalowej był o krok

11/01/2023, 17:20 GMT+1

Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski odpadli w ćwierćfinale i zajęli ósme miejsce w drużynowym slalomie równoległym w ramach snowboardowego Pucharu Świata w Bad Gastein. W drugich w tym sezonie zawodach w tej konkurencji zwyciężyli Austriacy Daniela Ulbing i Andreas Prommegger.

W eliminacjach polska para wyeliminowała drugi duet z Czech, a w 1/8 finału okazała się lepsza od ekipy Austrii 3.

Półfinał był blisko

Do półfinału Biało-Czerwoni już nie awansowali, choć od czołowej czwórki dzieliło ich zaledwie 0,15 s. O tyle szybszy był bowiem duet Julie Zogg i Dario Caviezel.
Ostatecznie Szwajcarzy uplasowali się w zawodach na trzecim miejscu. W finale najlepsi okazali się gospodarze Ulbing i Prommegger, którzy pokonali Niemców Ramonę Hofmeister oraz Stefana Baumeistera.
Środowe zmagania w Bad Gastein były drugimi w sezonie 2022/2023. W grudniu w Winterbergu Król i Kwiatkowski zajęli w tej konkurencji trzecie miejsce. Trzeci i ostatni drużynowy slalom równoległy w tym cyklu Pucharu Świata odbędzie się 19 marca w Berchtesgaden.
Autor: rozniat/po / Źródło: eurosport.pl, PAP