Puchar Świata w Pokljuce. Biegu indywidualny na 15 km kobiet - wyniki

24/01/2020, 17:18 GMT+1

Nie miała sobie równych Niemka Denise Herrmann w biegu indywidualnym na 15 km zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga zajęła miejsce w drugiej dziesiątce.

Herrmann zdeklasowała najgroźniejsze konkurentki. Druga na mecie Szwedka Hanna Oeberg straciła do niej blisko minutę. Podium uzupełniła Francuzka Anais Bescond. Herrmann i Bescond były na strzelnicy bezbłędne, Oeberg raz nie trafiła.
To piąte zwycięstwo Niemki w karierze, ale pierwsze w tej konkurencji. Wcześniej raz wygrała sprint i trzykrotnie bieg na dochodzenie, w którym jest też mistrzynią świata.

Miłe złego początki

Hojnisz-Staręga nie myliła się podczas pierwszych dwóch wizyt na strzelnicy, ale później miała jedno pudło leżąc i dwa stojąc. Rywalizację zakończyła na 17. miejscu. To uniemożliwiło jej zajęcie miejsca w czołówce. Pocieszenia może za to upatrywać w tym, że wyprzedziła - choć zaledwie o 0,1 s - liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Tiril Eckhoff. Norweżka również miała trzy niecelne strzały.
Kinga Zbylut, Anna Mąka i Kamila Żuk zajęły odległe lokaty i nie zdobyły punktów do klasyfikacji generalnej. Hojnisz-Staręga zajmuje w niej 19. lokatę, dzięki czemu jako jedyna z Polek może wystąpić w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km.
W sobotę odbędzie się rywalizacja w supermikście oraz w sztafecie mieszanej 4x7,5 km.
Runda PŚ w Słowenii jest ostatnią przed mistrzostwami świata, które odbędą się 13-23 lutego w Anterselvie.