Puchar Świata w Oslo. Bieg kobiet na 12,5 km ze startu wspólnego - Biathlon

19/03/2023, 18:32 GMT+1

W Oslo zakończono biathlonowy sezon 2022/23. W ostatniej konkurencji, biegu kobiet na 12,5 km ze startu wspólnego, triumfowała Szwedka Hanna Oeberg. Druga była Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, a trzecia Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

Oeberg miała jedną karną rundę, a bieg ukończyła z czasem 36.33,5. Norweżka, również z jedną karną rundą, była od niej wolniejsza o 22,6 s. Francuzka natomiast trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy i do zwyciężczyni straciła 43,7 s.

Simon z Kryształową Kulą

Kryształową kulę wywalczyła Francuzka Julia Simon, która w niedzielnym biegu zajęła piąte miejsce ze stratą 56,6 s. W klasyfikacji generalnej zdobyła 1093 punkty.
Druga uplasowała się Włoszka Dorothea Wierer z 911 punktami, a trzecia jej rodaczka Lisa Vittozzi z 882 punktami.
Z Polek najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Kamila Żuk - 51. miejsce z dorobkiem 82 punktów. Joanna Jakieła uplasowała się na 64. pozycji - 36, a Anna Mąka 77. - 15.