Puchar Świata w narciarstwie alpejskim 2020: Daniel Yule wygrał slalom w Madonna di Campiglio

08/01/2020, 21:46 GMT+1

Daniel Yule wygrał w środę slalom alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Madonna di Campiglio. Było to dopiero drugie zwycięstwo w karierze 26-letniego Szwajcara. Pierwsze odniósł na tym samym stoku w grudniu 2018 roku.

Daniel Yule

Tuż za jego plecami uplasował się Norweg Henrik Kristoffersen, który stracił do triumfatora 0,15 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanął Francuz Clement Noel (0,25 s straty do zwycięzcy).

Szwajcar obronił przewagę

Yule prowadził po pierwszym przejeździe, uzyskując 0,19 s przewagi nad Kristoffersenem oraz 0,40 s nad Szwedem Andre Myhrerem.
W drugim najszybciej pokonał trasę Noel, co pozwoliło mu awansować z ósmej na trzecią pozycję. Yule utrzymał niewielką przewagę nad Norwegiem, natomiast Myhrer nie ukończył przejazdu.
Michał Jasiczek nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu, zajmując w pierwszym 57. miejsce.
Liderem klasyfikacji generalnej PŚ został piąty w środowych zawodach Francuz Alexis Pinturault, a w punktacji slalomu na prowadzenie powrócił Kristoffersen.