Puchar Świata w Hochfilzen: wyniki i relacja biegu na dochodzenie mężczyzn - biathlon

19/12/2020, 14:49 GMT+1

Sturla Holm Laegreid nie zwalnia tempa w Hochfilzen. W sobotę młody Norweg wygrał biathlonowy bieg na dochodzenie na 12,5 km, zaliczany do Pucharu Świata. Przed dwoma dniami był również najlepszy w sprincie.

Sturla Holm Laegreid

Laegreid zaliczył jedną pomyłkę na strzelnicy, ale przewaga wypracowana w czwartek wystarczyła, by cieszył się z sukcesu w drugich zawodach z rzędu.

Świetna forma Norwega

To jego trzeci triumf w zawodach PŚ w karierze i w sezonie. Był najlepszy także w inaugurującym rywalizację 2020/21 biegu indywidualnym na 20 km w Kontiolahti.
O drugie miejsce w sobotę do końca walczyli Emilien Jacquelin i Johannes Thingnes Boe. Górą ostatecznie był bezbłędny na strzelnicy Francuz. Norweg, który zaliczył aż trzy rundy karne, zaprezentował dobrą formę biegową, ale tym razem to nie wystarczyło. Walczący o trzecią z rzędu Kryształową Kulę lider klasyfikacji generalnej na mecie miał czas gorszy o 0,4 s od Jacquelina.
Drugi w sprincie Norweg Johannes Dale spudłował tego dnia cztery razy i został sklasyfikowany na szóstej pozycji.
W klasyfikacji generalnej Boe ma 57 punktów przewagi nad Laegreidem. Trzeci jest Dale - 78 punktów straty do lidera. Dotychczasowy wicelider Szwed Sebastian Samuelsson, który w sobotę zajął 17. miejsce, spadł na czwartą pozycję.
W sobotę odbędzie się jeszcze bieg na dochodzenie kobiet, a na niedzielę zaplanowano rywalizację ze startu wspólnego.