Puchar Świata w Hochfilzen: wyniki i relacja - biathlon

20/12/2020, 13:59 GMT+1

Niemiecki biathlonista Arnd Peiffer wygrał w austriackim Hochfilzen pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata bieg ze startu wspólnego na 15 km. Drugi był Szwed Martin Ponsiluoma, a trzeci - Norweg Tarjei Boe. Świetnie na trasie (12,5 km) spisały się Norweżki.

Peiffer był bezbłędny na strzelnicy, ale o zwycięstwo do samego końca ścigał się z Ponsiluomą, który spudłował raz.
Ostatecznie Niemiec wyprzedził Szweda o 1,3 s. Boe miał już do niego prawie 10 sekund straty.

Lider Pucharu Świata zawiódł na strzelnicy

Tradycyjnie szybki na trasie był prowadzący w klasyfikacji generalnej i broniący Kryształowej Kuli młodszy brat Tarjei Boe - Johannes Thingnes Boe.
Norweg musiał jednak przebiec trzy karne rundy i zajął dopiero siódme miejsce ze stratą 25,9 s do Peiffera.
Polacy nie zakwalifikowali się do tych zawodów.

Norweżki na czele

Bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet wgrała z kolei Marte Olsbu Roeiseland. Drugie miejsce zajęła inna Norweżka, Tiril Eckhoff, która zwyciężyła w Hochfilzen w sprincie na 7,5 km w piątek oraz dzień później w biegu na dochodzenie na 10 km. Trzecia była broniąca Kryształowej Kuli Włoszka Dorothea Wierer.
Olsbu Roeiseland odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, a ósme w karierze. W klasyfikacji generalnej ma o 38 punktów więcej od wiceliderki Hanny Oeberg, której niedzielny bieg nie wyszedł - Szwedka zajęła dopiero 14. miejsce.
Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się 8-10 stycznia w Oberhofie. Pierwsze zawody - sprint na 7,5 km kobiet - miały się odbyć już 7 stycznia, ale w sobotę Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) poinformowała o przeniesieniu tego biegu na następny dzień.