Puchar Świata w biegach narciarskich: wyniki i klasyfikacja sprintu techniką dowolną

19/12/2020, 15:52 GMT+1

Szwajcarka Nadine Faehndrich i Włoch Federico Pellegrino triumfowali w sobotnich sprintach techniką dowolną w Dreźnie, rozgrywanych w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Monika Skinder uplasowała się na 25. miejscu.

Nadine Faehndrich

Faehndrich wyprzedziła Amerykankę Sophie Caldwell Hamilton i Słowenkę o Anamariję Lampic. 25-letnia Szwajcarka odniosła pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze.
Starszy o pięć lat Pellegrino w indywidualnej rywalizacji wygrał po raz 15., za każdym razem w sprincie. Na podium poza nim stanęli w sobotę Brytyjczyk Andrew Young i Rosjanin Gleb Retiwycz.

Słabszy występ Polki

Skinder tydzień temu w tej samej konkurencji w Davos również odpadła w ćwierćfinale, ale wtedy była znacznie bliżej awansu do kolejnego etapu rywalizacji. Wywalczyła wówczas 15. pozycję, najlepszą w karierze jeśli chodzi o starty w zawodach PŚ. Tym razem musiała się zadowolić 25. lokatą. W swojej serii ćwierćfinałowej uzyskała czas 2.41,87, co dało jej piąte miejsce. Do ćwierćfinału dostała się zaś z 30. pozycji w eliminacjach, ostatniej dającej przepustkę do dalszych zmagań.
Ostatecznie na 30. pozycji uplasowała się Weronika Kaleta, która jako jedyna z polskiej ekipy obok Skinder przeszła w sobotę kwalifikacje. Na pierwszym etapie odpadli: Izabela Marcisz (35. miejsce), Magdalena Kobielusz (40.), Maciej Staręga (42.), Piotr Sobiczewski (62.), Sebastian Bryja (64.) i Robert Bugara (67.).
Wśród uczestników zmagań - podobnie jak tydzień temu w Davos - brakuje wielu przedstawicieli światowej czołówki. Ze startu zrezygnowały reprezentacje Szwecji, Norwegii i Finlandii. Powodem są narastające obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.
W klasyfikacji generalnej prowadzą Amerykanka Rosie Brennan i Rosjanin Aleksander Bolszunow.