Sobota dla Karlsson, niedziela dla Johaug. Marcisz daleko w Ruce

28/11/2021, 16:30 GMT+1

Therese Johaug była najszybsza w biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną, który w niedzielę w ramach Pucharu Świata odbył się w Ruce. Drugie miejsce zajęła Frida Karlsson. Szwedka straciła do Norweżki 7,8 s. Na najniższym stopniu podium stanęła koleżanka Johaug z kadry Heidi Weng. Polka Izabela Marcisz była 29.

Therese Johaug wygrała w Ruce

W sobotę na 10 km "łyżwą" kolejność była odwrotna - zwyciężyła Karlsson, przed Johaug.

Opóźniony start

Pierwotnie niedzielna rywalizacja miała się rozpocząć o godzinie 10.20, ale ze względu na silny mróz kobiety wystartowały z dużym opóźnieniem.
Johaug zrewanżowała się szwedzkiej rywalce, trzecia była Weng, a za nimi sklasyfikowano: Finkę Kristę Parmakoski, Amerykankę Rosie Brennan i Szwedkę Ebbę Andersson.
Jednocześnie to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PŚ dla Norweżek. W piątkowym sprincie najlepsza okazała się Szwedka Maja Dahlqvist.

Marcisz daleko

W stawce 48 zawodniczek, które ukończyły zmagania, Marcisz była 29. ze stratą 4.07,4 do Johaug.
W klasyfikacji PŚ (po 3 z 30 zawodów) prowadzi Karlsson 220 pkt, przed Johaug 180 i Parmakoski 121. Marcisz jest 49. - 2.
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl, PAP