Zacięta walka i zwycięstwo Diggins w Lillehammer. Odległe miejsce Marcisz

02/12/2022, 14:21 GMT+1

Amerykanka Jessica Diggins wygrała piątkowy bieg na 10 km techniką dowolną w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na 39. pozycji w Lillehammer została sklasyfikowana jedyna Polka w stawce Izabela Marcisz. Wśród mężczyzn triumfował Norweg Iver Andersen.

Diggins uzyskała czas 23:49,5. Druga ze stratą zaledwie 3,8 s była Niemka Katharina Hennig, a trzecia - Norweżka Heidi Weng, wolniejsza od amerykańskiej trzykrotnej medalistki olimpijskiej o 15,4 s.
Marcisz straciła do triumfatorki 1:49,4.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Norweżka Tiril Udnes Weng (330 pkt.), druga jest Szwedka Frida Karlsson (327 pkt.), a trzecia jej rodaczka Ebba Andersson (280 pkt.).
Na 45. pozycji jest sklasyfikowana Marcisz z dorobkiem 53 oczek.

Wśród panów dominacja Norwegów

W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Andersen, który dobiegł do mety w czasie 21:12,6. Reprezentant gospodarzy wyprzedził o 2,8 s Didrika Toensetha oraz o 9,1 s Hansa Christera Holunda.
Co ciekawe, w czołowej dziesiątce było aż dziewięciu Norwegów. Jedyny spoza Skandynawów w tym gronie, Brytyjczyk Andrew Musgrave, był czwarty.
Najlepszy z Polaków - Dominik Bury - zajął 18. miejsce ze stratą 45,6 s do triumfatora.
W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Norweg Pal Golberg (367 pkt.) przed rodakiem Johannesem Hosflotem Klaebo (315 pkt.) oraz Włochem Federico Pellegrino (248 pkt.).
Najwyżej notowanym z Biało-Czerwonych, na 46. lokacie, jest niestartujący w Lillehammer Maciej Staręga (60 pkt.).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP