Puchar Świata w biathlonie 2021/22: bieg pościgowy na 10 km w Ruhpolding - wyniki i relacja

16/01/2022, 13:15 GMT+1

Norweska biathlonistka Marte Olsbu Roeiseland wygrała w Ruhpolding bieg na dochodzenie na 10 km i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Monika Hojnisz-Staręga była 21., a Kamila Żuk ukończyła zawody na 35. miejscu.

Marte Olsbu Roeiseland wygrała bieg pościgowy na 10 km w Ruhpolding

Olsbu Roeiseland odniosła szóste zwycięstwo w trwającym sezonie i ma już 88 punktów przewagi nad wiceliderką cyklu - Elvirą Oeberg.
Szwedka zajęła w niedzielę drugie miejsce ze stratą 20,8 s. Trzecia była jej siostra Hanna Oeberg - 32,4 s.

Awans Hojnisz-Staręgi

Hojnisz-Staręga przystąpiła do biegu na dochodzenie po 31. lokacie w sprincie i zdołała awansować o 10 pozycji, między innymi dzięki przyzwoitemu strzelaniu - miała dwa pudła.
Żuk nie trafiła czterokrotnie i spadła z 28. na 35. miejsce.

Fillon Maillet najlepszy u mężczyzn

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Quentin Fillon Maillet, który w piątek triumfował w sprincie, wygrał w Ruhpolding także bieg na dochodzenie.
W niedzielę spudłował na strzelnicy dwukrotnie, podczas gdy drugi na mecie Aleksandr Łoginow spudłował tylko raz. Jednak przewaga Francuza nad Rosjaninem po sprincie była na tyle duża, że ostatecznie i tak wyprzedził go o 8,8 s. Trzecie miejsce zajął Białorusin Anton Smolski - 13,1 s straty i dwie karne rundy.
Polacy nie zakwalifikowali do biegu pościgowego.

Czas na igrzyska w Pekinie

Były to ostatnie zawody PŚ w Ruhpolding, kończące jednocześnie kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego).