Puchar Świata w biathlonie 2021/22: bieg indywidualny kobiet na 15 km w Anterselvie - wyniki i relacja

21/01/2022, 15:48 GMT+1

Anna Mąka zajęła 12. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km we włoskiej Anterselvie. Dla polskiej biathlonistki był to najlepszy wynik uzyskany w zawodach Pucharu Świata w karierze. Triumfowała Francuzka Justine Braisaz-Bouchet.

Kluczem do świetnego rezultatu 29-latki było bardzo dobre strzelanie. Biathlonistka z Zakopanego pomyliła się tylko raz, podobnie jak czwartkowa zwyciężczyni. Do Braisaz-Bouchet Mąka straciła przeszło trzy minuty.
Wynik zawodniczki BKS-u WP Kościelisko jest zarazem najlepszym występem reprezentantki Polski w Pucharze Świata w sezonie 2021/22.
Co ciekawe jej poprzednim życiowym osiągnięciem była 26. pozycja w tej samej konkurencji w Anterselvie, równo rok wcześniej.

O wiele gorzej poszło dwóm pozostałym Biało-Czerwonym. Kinga Zbylut zajęła 84., a Natalia Tomaszewska 89. lokatę.

Pokaz siły Braisaz-Bouchet

Czterokrotna medalistka mistrzostw świata zdeklasowała swoje rywalki. Drugą rodaczkę Julię Simon wyprzedziła o 51,1, a trzecią Szwedkę Mone Brorsson o 1.37,2 s.
To był drugi i ostatni w tym sezonie bieg indywidualny kobiet z cyklu Pucharu Świata. Najlepsza w klasyfikacji końcowej okazała się Czeszka Marketa Davidova - 98 pkt. Mąka została sklasyfikowana na 22. pozycji (29 pkt).
Zawody we Anterselvie, które potrwają do niedzieli, są ostatnim sprawdzianem biathlonowej elity przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).