MŚ w biathlonie 2021: wyniki biegu ze startu wspólnego (15 km) - Sturla Holm Laegreid ze złotem

21/02/2021, 15:32 GMT+1

Sturla Holm Laegreid zdobył w Pokljuce złoty medal mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego na 15 km, ostatniej konkurencji zmagań w Słowenii. To jego czwarty triumf w tegorocznej imprezie.

Srebro wywalczył w niedzielę inny Norweg Johannes Dale, a brąz - Francuz Quentin Fillon Maillet. Polacy w niedzielę nie startowali.
24-letni Laegreid wcześniej w Pokljuce był najlepszy także w biegu indywidualnym na 20 km oraz wraz z rodakami w sztafetach: męskiej i mieszanej.

Pudła pogrążyły faworyta

Faworyt Johannes Thingnes Boe, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, do którego MŚ się zaliczają, nie popisał się tego dnia na strzelnicy, pudłując aż pięciokrotnie. Norweg zajął szóste miejsce.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata pozostały jeszcze trzy rundy. Najbliższa z nich - pierwsza z dwóch w czeskim Novym Mescie - zaplanowana jest na 4-7 marca.
Wyniki:

1. Sturla Holm Laegreid (Norwegia) 36.27,2 (1 karna runda)
2. Johannes Dale (Norwegia) strata 10,2 s (2)
3. Quentin Fillon Maillet (Francja) 12,8 (2)
4. Simon Eder (Austria) 23,1 (1)
5. Jakov Fak (Słowenia) 30,0 (1)
6. Tarjei Boe (Norwegia) 33,3 (2)
7. Lukas Hofer (Włochy) 39,7 (2)
8. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 45,4 (5)
9. Aleksander Łoginow (RBU*) 50,0 (2)
10. Sebastian Samuelsson (Szwecja) 59,7 (3)