Mistrzostwa świata 2021. Maryna Gąsienica-Daniel z czwartym czasem kwalifikacji w slalomie równoległym

16/02/2021, 10:10 GMT+1

Maryna Gąsienica-Daniel zaprezentowała się ze znakomitej strony uzyskując czwarty wynik kwalifikacji w slalomie równoległym podczas mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. Sensacją jest odpadnięcie faworyzowanej Petry Vlhovej. Transmisja z zawodów od godziny 14.00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Najlepszy czas kwalifikacji uzyskała Szwajcarka Wendy Holdener, a kolejne miejsca zajęły Słowenki - Meta Hrovat i Tina Robnik. Gąsienica-Daniel straciła do Holdener 0,31 s.
W 1/8 finału Polka zmierzy się z reprezentującą Szwecję Estelle Alphand, która uzyskała 10. czas kwalifikacji. To córka słynnego francuskiego alpejczyka Luca Alphanda.
Początek transmisji od godziny 14.00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Czy dziś powtórzy sukces?

Gąsienica-Daniel specjalizuje się w slalomie gigancie, ale najwyższe w karierze miejsce w zawodach Pucharu Świata zajęła właśnie w slalomie równoległym o gigantowym profilu trasy (takim jak w Cortinie d'Ampezzo). 26 listopada była dziewiąta w austriackim Lech/Zuers, minimalnie przegrywając walkę o awans do ćwierćfinału. Tamte zawody wygrała Vlhova.
To trzeci występ Gąsienicy-Daniel w mistrzostwach w Cortinie d'Ampezzo. Poprzednio była 27. w supergigancie i 12. w kombinacji. Planuje jeszcze start w slalomie gigancie.
Autor: PO/TG / Źródło: PAP, eurosport.pl