Maryna Gąsienica-Daniel wygrała gigant Pucharu Europy w Hippach - Narciarstwo alpejskie

17/12/2020, 16:24 GMT+1

Maryna Gąsienica-Daniel znowu najlepsza w austriackim Hippach. Polka powtórzyła środowy sukces i w czwartek była najszybsza w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Europy. Tym razem okazała się lepsza od drugiej Norweżki Marii Therese Tviberg i trzeciej Szwedki Hilmy Loevblom.

W pierwszym przejeździe Polka uzyskała najlepszy czas - 51,72. Za nią plasowały się Norweżka Mina Fuerst - 51,86 i Szwedka Sara Rask - 52,06.

Ulubiona konkurencja

W drugim Gąsienica-Daniel przegrała tylko o 0,06 z Tviberg i z łącznym wynikiem 1.43,19 utrzymała pierwszą pozycję. Druga ze stratą 0,75 była Tviberg, a trzecia Loevblom - strata 0,88.
Fuerst nie ukończyła finałowego przejazdu, zaś Rask pojechała dużo wolniej i spadła na 20. lokatę.
W środę, również w slalomie gigancie, polska zawodniczka wyprzedziła Austriaczkę Elisę Moerzinger i Amerykankę Paulę Moltzan.
Slalom gigant to koronna konkurencja 26-letniej Gąsienicy-Daniel. Znajdująca się w życiowej formie Polka na co dzień startuje w Pucharze Świata (Puchar Europy to jedynie zaplecze najważniejszego cyklu). W miniony poniedziałek zajęła 11. lokatę w slalomie gigancie w Courchevel - najlepsze w tej konkurencji w swojej karierze.

Autor: MSk / Źródło: PAP