Francuzki wygrały sztafetę w Anterselvie - Puchar Świata w biathlonie 2022/2023

22/01/2023, 12:45 GMT+1

Ostatnia sztafeta biathlonistek przed mistrzostwami świata padła łupem Francuzek. Na podium w Anterselvie stanęły też Szwedki i Niemki. Polki zostały zdublowane.

Sztafeta Francuzek triumfuje w Anterselvie

Francuskie biathlonistki w składzie: Lou Jeanmonnot, Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier i Julia Simon nie dały szans rywalkom podczas zawodów Pucharu Świata w Anterselvie.
To drugie zwycięstwo Trójkolorowych w kobiecej sztafecie tej zimy. Francuzki najlepsze były również w grudniu w Hochfilzen. W inaugurujących sezon PŚ zawodach w Kontiolahti najszybsze były Szwedki, a w Ruhpolding - Norweżki.
W niedzielę ostatnia we francuskim kwartecie Simon, liderka klasyfikacji indywidualnej PŚ, minęła linię mety 45,2 s przed ostatnią ze Szwedek Elvirą Oeberg. Niemki miały czas gorszy od triumfatorek o 1.16,9.

Słaby występ Biało-Czerwonych

Polskę reprezentowały Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk i Anna Mąka, a czwarta miała być Joanna Jakieła, ale Biało-Czerwone zostały zdublowane zanim zdążyła wybiec na trasę. W sześciu strzelaniach "zarobiły" trzy karne rundy.
Anna Mąka i koleżanki ze sztafety zdublowane w Anterselvie
Na godzinę 14.30 planowana jest sztafeta mężczyzn 4x7,5 km. Będą to ostatnie zawody PŚ przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Oberhofie 8-19 lutego.
Autor: fira/po / Źródło: eurosport.pl, PAP