Biegi narciarskie, 10 km technika klasyczną kobiet - wynik i relacja biegu w Ruce

28/11/2021, 06:00 GMT+1

Szalony dzień dla Fridy Karlsson. Szwedka sensacyjnie wygrała sobotnie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Ruce, a później w niecodzienny sposób straciła spodnie.

Karlsson sensacyjnie wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną, a drugą na mecie Therese Johaug wręcz zdemolowała, która przybiegła za nią 13,7 s później.

"Musiałam uciekać"

Temperatura w Ruce wynosiła minus 20 stopni, a przy fotelu, na którym zwykle siedzi liderka biegu, umieszczono typowy w Skandynawii elektryczny aparat z rozżarzonymi elementami grzewczymi. Nylonowe spodnie, które po biegu założyła Szwedka, błyskawicznie zajęły się ogniem i spłonęły. Zawodniczce nic się nie stało.
- Moje spodnie zaczęły płonąć - cytuje biegaczkę szwedzki dziennik "Aftonbladet". - Musiałam uciekać, a to wydarzenie opisałabym jako wynik starcia mrozu z moim rozgrzanym tym biegiem ciałem - skomentowała żartobliwie zawodniczka, która do wywiadów ponownie musiała się przebierać na mrozie.

- Takie sytuacje się nie zdarzają, więc nie było dla mnie drugich spodni i musiała je szybko zdjąć jedna z trenerek, dała mi, a później szybko uciekła, aby nie zamarznąć - powiedziała Karlsson dziennikowi.
22-letnia Szwedka zdobyła w swojej karierze już pięć medali mistrzostw świata - złoty, trzy srebrne i brązowy - i jest jedną z największych medalowych nadziei Szwecji na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.
Autor: twis/TG / Źródło: PAP