Biathlon 2022. Bieg masowy na 15 km, Anterselva - wyniki relacja

22/01/2022, 15:25 GMT+1

Fair play w najlepszym wydaniu. Litewski biathlonista Vytautas Strolia udowodnił, że te zasady nie są mu obce.

Wszystko działo się podczas sobotniego biegu masowego na 15 km we włoskiej Anterselvie.
Na pierwszej pętli, w trakcie jednego z podbiegów, Białorusin Anton Smolski zgubił lewą nartę. Odpięła mu się, ale to nie był dla niego koniec biegu.
Sunący za nim Strolia chwycił nartę i podał zaskoczonemu rywalowi. Obydwaj mogli kontynuować rywalizację.
- Fajnie, że tak zareagował, przecież myślami jest gdzie indziej, koncentruje się na biegu, technice – docenił gest fair play komentator Eurosportu Tomasz Sikora.

Trzeci raz Dolla

Sobotni bieg wygrał Niemiec Benedikt Doll. Smolski był 18., pomocny Strolia – 26.
Drugie miejsce zajął broniący Kryształowej Kuli Norweg Johannes Thingnes Boe, a trzecie - jego rodak Sturla Holm Laegreid.
Polacy nie startowali.

To trzecie w karierze zwycięstwo Dolla w zawodach Pucharu Świata, a pierwsze w tym sezonie. Niemiec ma też w dorobku m.in. złoty medal mistrzostw świata (2017) i dwa brązowe krążki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Francuz Quentin Fillon Maillet, któremu w sobotę nie wyszło ostatnie strzelanie i zajął ósme miejsce.
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl