Benedikt Doll wygrał sprint w Annecy-Le Grand Bornand - Puchar Świata w biathlonie 2019/20

19/12/2019, 17:19 GMT+1

Bezbłędne strzelanie zapewniło Grzegorzowi Guzikowi 54. miejsce w sprincie na 10 km w Annecy-Le Grand Bornand i awans do sobotniego biegu na dochodzenie. W czwartek równych sobie nie miał Niemiec Benedikt Doll.

Na drugiej pozycji uplasował się Norweg Tarjei Boe, który stracił do Dolla 9,4 s. Trzeci był Francuz Quentin Fillon Maillet - strata 11,3. Wszyscy zawodnicy z podium strzelali w czwartek bezbłędnie.

Szaleńcza pogoń Boe

Dwa pudła na strzelnicy zaliczył broniący Kryształowej Kuli i aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Johannes Thingnes Boe. Dzięki szybkiemu biegowi zajął jednak czwarte miejsce - 14,8 s za zwycięzcą.

Bezbłędny na strzelnicy Guzik stracił do Dolla dwie minuty (2.01,6).

Łukasz Szczurek zajął 87. miejsce, a Andrzej Nędza-Kubiniec - 99. Wystartowało stu biathlonistów.

W piątek w sprincie rywalizować będą panie. Następnego dnia odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę biegi ze startu wspólnego.