Alpejski Puchar Świata 2020/21. Norwegia wygrała w drużynie w Pucharze Świata w Lenzerheide

19/03/2021, 13:40 GMT+1

To już jedne z ostatnich akordów obecnego sezonu alpejskiego. W piątek Norwegia wygrała zawody drużynowe w Pucharze Świata w szwajcarskim Lenzerheide. Drugie miejsce zajęły Niemcy, trzecie – Austria, a czwarte – Szwecja.

Przygotowane przez organizatorów trasy slalomu równoległego były nierówne. Z tego powodu większość spotkań kończyło się remisem 2:2 i o zwycięstwie decydowały czasy.

Problemy z warunkami

Ostatecznie najlepsza okazała się Norwegia, jadąca w składzie: Kristina Riis-Johannessen, Leif Kristian, Nestvold-Haugen, Kristin Lysdahl, Sebastian Foss-Solevaag. Drudzy byli Niemcy: Lena Duerr, Alexander Schmid, Andrea Filser, Linus Strasser. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy: Franziska Gritsch, Adrian Pertl, Katharina Huber, Fabio Gstrein.

W decydującym o złocie przejeździe Foss-Solevagg co prawda przegrał ze Schmidem, ale na tyle nieznacznie, że utrzymał przewagę Norwegów, jaką wypracowali w trzech poprzednich startach
Finałowe zawody Pucharu Świata miały się rozpocząć w środę. Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano jednak zjazdy i supergiganty.
Z kolei na sobotę i niedzielę zaplanowano slalomy i slalomy giganty. Mimo bolesnego urazu żeber do Lenzerheide pojechała specjalizująca się w slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel.