World Snooker of Masters. Ronnie O'Sullivan w finale nie dał szans Luce Brecelowi

07/03/2024, 09:20 GMT+1

Ronnie O'Sullivan ponownie udowodnił, kto jest najlepszym snookerzystą globu. Anglik w finale turnieju World Snooker of Masters w Rijadzie nie dał szans aktualnemu mistrzowi świata Luce Brecelowi. Wygrał z Belgiem 5:2 i w nagrodę zarobił 250 tysięcy funtów.

Tak Ronnie O'Sullivan wygrał World Masters of Snooker

Zmagania w Arabii Saudyjskiej odbywały się po raz pierwszy w historii. Wzięło w nich udział 12 zawodników, w tym cała czołówka rankingu. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody, impreza miała efektowną oprawę, ale w większości spotkań nie dopisali kibice.
W takich okolicznościach zdecydowanie najlepiej odnalazł się O’Sullivan. "Rakieta” udowodnił, że gdy tylko ma odpowiednie nastawienie, żaden rywal nie ma z nim szans.

Wysoki brejk O'Sullivana w finale turnieju w Rijadzie

O'Sullivan: fantastyczny turniej

Finał, z udziałem zdecydowanie największej liczby fanów na trybunach, był jego popisem. Wprawdzie Brecel prowadził w nim 2:1, ale potem cztery kolejne frejmy i całe spotkanie pewnie wygrał angielski zawodnik.
- To był fantastyczny turniej, wspaniała arena i fani byli niesamowici - mówił w swoim stylu O'Sullivan po meczu. - Świetnie, że impreza snookerowa odbyła się na Bliskim Wschodzie. Wszystkim zawodnikom tu się podobało i mamy nadzieję, że tu wrócimy - dodał siedmiokrotny mistrz świata, który wcześniej w środowym półfinale pokonał Judda Trumpa 4:1.

Rozmowa z O'Sullivanem po zwycięstwie w Rijadzie

O’Sullivan został pierwszym snookerzystą w historii, który wygrał profesjonalny turniej w Arabii Saudyjskiej. Na dodatek pobił rekord wszech czasów w zarobkach w jednym sezonie. W cyklu 2023/24 jego konto zwiększyło się o million 75 tysięcy funtów.