Snooker. Mistrzostwa świata 2023: Mark Selby awansował do finału po zwycięstwie z Markiem Allenem - wynik i relacja

30/04/2023, 10:54 GMT+2

Mark Selby odparł późne ataki Marka Allena i wygrał 17:15 w półfinale mistrzostw świata. Tym samym Anglik zapewnił sobie awans do szóstego w karierze finału w Crucible Theatre.

Mark Selby

Mark Allen i Mark Selby przystąpili w sobotę do trzeciej sesji pojedynku. Dobrze rozpoczął Anglik, wbijając brejki 63 i 112 powiększył przewagę do 9:6.
Następnie kibice zgromadzeni w Crucible obejrzeli popis walki taktycznej i po ponad 40 minutach odpowiedział Allen.
Selby jednak tym się nie zraził i w ostatniej partii przed przerwą brejkiem 53 wygrał frejma i odskoczył na 10:7.
Druga minisesja poranka przebiegała bardziej pod dyktando Irlandczyka z Północy.
Gdy panowie wrócili do stołu Allen wygrał partię 67:57, mimo że notowanego brejka zrobił w tej partii Selby. Później brejk 58 pozwolił Allenowi dojść na 10:9.
Świetną formę Allena przerwał Anglik brejkiem 65, ale ostatnią partię Irlandczyk zakończył najlepiej jak się dało - jednym podejściem do stołu w wysokości 92 punktów.
Decydująca sesja wieczorna
Początek to zdecydowana przewaga Selby'ego, który zwyciężył pięć frejmów z rzędu i prowadził już 16:10. Presja decydującej partii sprawiła, że Allen się przebudził i przejął kontrolę nad spotkaniem. 37-letnie zawodnik niespodziewanie wygrał pięć kolejnych partii, zbliżając się na 15:16.
Czterokrotny mistrz świata wytrzymał ciśnienie i najpierw zaliczył 64-punktowego brejka, a następnie dobił rywala, awasując do swojego szóstego finału w karierze.
W spotkaniu o tytuł Selby zmierzy się z Lucą Brecelem, który pokonał Si Jiahuia.
Pierwsza sesja finału mistrzostw świata od godz. 14.00 w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra