Koronawirus. Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/20 zakończony - Raw Air

12/03/2020, 14:05 GMT+1

Kryształowa Kula dla Stefana Krafta, zwycięstwo w Raw Air dla Kamila Stocha. Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/20 z powodu koronawirusa został przedwcześnie zakończony.

W Trondheim i w Vikersund miały się odbyć ostatnie zawody w cyklu Raw Air, a sezon miała zakończyć rywalizacja w mistrzostwach świata w lotach. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.
W czwartek przed godziną 15 do dziennikarzy wyszedł dyrektor Pucharu Świata, informując, że skoczkowie mogą udać się już na urlopy.
- Musimy was poinformować, że Puchar Świata w skokach w sezonie 2019/20 został zakończony - przekazał dziennikarzom na pospiesznie zwołanej konferencji prasowej dyrektor PŚ Walter Hofer.
Mistrzostwa świata w lotach, które miały się odbyć w Planicy w dniach 19-22 marca, również zostały przełożone na przyszły sezon.
Powodem odwołania ostatnich konkursów, które miały odbyć się w czwartek (Trondheim), sobotę i niedzielę (Vikersund), a także wspomnianych mistrzostw, jest pandemia koronawirusa.

"Szkoda, że trwało to tak długo"

"Konkursy w Trondheim i Vikersund zostały odwołane, to koniec rywalizacji w Pucharze Świata w tym sezonie. Szkoda, że tak długo trwało podjęcie jedynej słusznej w tych okolicznościach decyzji" - napisał na Facebooku dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji Adam Małysz.
Taka decyzja oznacza, że zwycięzcą Kryształowej Kuli w sezonie 2019/20 został Austriak Stefan Kraft, któremu w klasyfikacji generalnej w normalnych okolicznościach mógł jeszcze zagrozić Niemiec Karl Geiger. Trzecie miejsce przypadło Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu. Kolejne miejsca zajęli Dawid Kubacki i Kamil Stoch.
Na przedwczesnym zakończeniu sezonu ten ostatni skorzystał w kontekście Raw Air - w takich okolicznościach zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu bez potrzeby rozgrywania zawodów w Trondheim i Vikersund. Tu po piętach stąpał mu Kobayashi, który wygrał środowy prolog. Był to ostatni akord tegorocznego Raw Air, jak i sezonu skoków w ogóle.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl, PAP