Liga Narodów 2024. Z kim Polska zagra o brązowy medal?

Krzysztof Srogosz

Akt. 29/06/2024, 23:04 GMT+2

Japonia zagra w finale Ligi Narodów siatkarzy z Francją. Azjaci po znakomitym meczu pokonali w sobotę Słoweńców 3:0. To właśnie z ekipą z byłej Jugosławii w niedzielę w spotkaniu o brąz zmierzą się obrońcy tytułu Polacy.

"Jeden z najlepszych na świecie". Kochanowski o francuskim rozgrywającym Brizardzie

W sobotę w pierwszym półfinale Polacy niespodziewanie przegrali z Francuzami. Biało-Czerwoni dobrze rozpoczęli spotkanie, ale potem prezentowali się dużo słabiej. Mimo to, w tie-breaku mieli dwie piłki meczowe.
Ostatecznie ulegli w decydującej rozgrywce 16:18.

Trener pracował z Polakami

Spotkanie gospodarzy z mistrzami olimpijskimi z Tokio trwało tak długo, że kolejnego starcia nie udało się rozpocząć tak, jak planowano, o godzinie 20.
Kibice w hali w Łodzi zmęczeni emocjami w meczu Polaków liczyli, że widowisko skończy się szybko. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że taki będzie jego przebieg.
Słoweńcy, którzy okazali się najlepsi w fazie interkontynentalnej, już w pierwszym secie wyglądali na mocno zaskoczonych. Japończycy grali kapitalnie. Ekipa prowadzona przez znanego z pracy z polską kadrą za czasów Stephane'a Antigi Francuza Philippe'a Blaina prezentowała świetny atak i ofiarną obronę.

Ishikawa w meczu ze Słoweńcami

Nie wykorzystali szansy

Fani zdecydowanie wspierali właśnie Azjatów, którzy pierwszego seta wygrali 25:21. W drugim i trzecim walka była o wiele ciekawsza. Wielkie emocje były w trzeciej odsłonie.
Słoweńcy prowadzili 24:22 i mieli dwie szanse z rzędu na przedłużenie rywalizacji. Potem nie wykorzystali jeszcze kolejnych dwóch piłek setowych. Japończycy wygrali seta za czwartą okazję (31:29).
Co ciekawe, ekipa z Europy drugi rok z rzędu poniosła porażkę z tym zespołem w fazie pucharowej, w zeszłym roku w Gdańsku Azjaci wyeliminowali ich w ćwierćfinale. Teraz Japończycy znacząco poprawili się względem zeszłego roku, gdy wywalczyli pierwszy w historii brąz.
Spotkanie o brąz Polska - Słowenia zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17.
W fazie interkontynetalnej Biało-Czerwoni łatwo przegrali z niedzielnymi rywalami 0:3. W ostatnich latach nasza drużyna w ważnych meczach miała dużo problemów ze Słoweńcami. Zapowiada się ciekawe widowisko.