Liga Narodów siatkarzy 2024. Polska pokonała w trzech setach Argentynę

Akt. 21/06/2024, 14:40 GMT+2

Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. Tak wygląda bilans polskich siatkarzy w turnieju Ligi Narodów w słoweńskiej Lublanie. W piątek Biało-Czerwoni, po zaledwie 80 minutach rywalizacji, pokonali Argentynę 3:0 (25:19, 25:18, 25:22).

Polacy grają w Lidze Narodów 2024

Dla podopiecznych Nikoli Grbicia piątkowy mecz był drugim rozgrywanym podczas turnieju w Słowenii. Dwa dni wcześniej Biało-Czerwoni pewnie pokonali aktualnych mistrzów świata, Włochów, nie tracąc przy tym nawet seta.

Szybkie spotkanie Polaków

Kolejnym rywalem Polaków byli Argentyńczycy, czyli sensacyjni brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w Tokio.
Obrońcy tytułu nie chcieli zlekceważyć przeciwników, a w wyjściowym składzie znaleźli się m.in. Łukasz Kaczmarek, Wilfredo Leon czy Paweł Zatorski.
Nasi siatkarze rozpoczęli bardzo dobrze. Znakomicie w ataku grał Kaczmarek, a dzięki jego uderzeniom ekipa Grbicia szybko wypracowała kilkupunktową przewagę (4:8).
Albicelestes grali dość nerwowo w przyjęciu, długo nie mogąc złapać odpowiedniego rytmu i choć częściowo odrobić poniesionych strat (12:16).
Finalnie Polacy triumfowali w inauguracyjnej partii wyraźnie, 25:19.

Polacy pewnie wygrali pierwszego seta z Argentyną (źródło: volleyballworld.com)

A w drugim secie poszli za ciosem, po asie serwisowym Norberta Hubera prowadząc już 4:1. Świetnie w tej fazie meczu prezentował się zwłaszcza Leon, który raz po raz przebijał się przez nieszczelny blok rywali (8:12).
Później większych emocji na parkiecie nie było. Efekt? Odsłona wygrana przez Biało-Czerwonych 25:18, czyli minimalnie wyżej niż pierwsza.

Polacy bronią tytułu w Lidze Narodów (fot. volleyballworld.com)

Trzecia partia, w przeciwieństwie do poprzednich, rozpoczęła się od wyrównanej walki obu drużyn (5:5).
Polacy długo mieli minimalną przewagę, ale w połowie seta, po dobrej zagrywce jednego z przeciwników, był remis (16:16).
W końcówce więcej zimnej krwi zachowali aktualni wicemistrzowie świata, którzy po ciosie Bartosza Bednorza w kontrze wygrali 25:22 i w całym meczu zwyciężyli 3:0.
W kolejnych meczach rywalami Biało-Czerwonych będą: Serbia (22 czerwca, 16.30) oraz Kuba (23 czerwca, 13.00).

Argentyna - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)