Liga Mistrzów siatkarzy 2023/2024. Jastrzębski Węgiel awansował do finału

Akt. 20/03/2024, 20:01 GMT+1

Jastrzębski Węgiel zagra o triumf w Lidze Mistrzów. Siatkarze najlepszego polskiego zespołu awansowali do decydującego meczu rozgrywek po tym, jak w rewanżowym półfinale wygrali dwa sety z ekipą Ziraat Bank Ankara. Ostatecznie w Turcji zwyciężyli 3:2.

Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów 2023/2024

Przed tygodniem jastrzębianie rozbili we własnej hali mistrzów Turcji 3:0, dlatego w środowym rewanżu w Ankarze do awansu potrzebowali dwóch wygranych setów.
Cel zrealizowali. W pierwszej partii zwyciężyli po bardzo wyrównanej walce 34:32.
W drugiej gospodarze prowadzili 24:22. Set był na wyciągnięcie ręki, ale ostatnie słowo ponownie należało do mistrzów Polski. Jastrzębianie wyrównali, nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, ale później asa serwisowego posłał środkowy Norbert Hubert, w ataku pomylił się zawodnik Ziraatu Wouter ter Maat i goście mogli świętować (27:25).
W kolejnych dwóch setach zdecydowanie górą byli Turcy (25:16, 25:21). W obu zespołach doszło do wielu zmian. Trener mistrzów Polski Marcelo Mendez oddelegował na parkiet zupełnie inną szóstkę, która pokazała klasę dopiero w tie-breaku, wygrywając 15:7.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do finału Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel znów w finale Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel w półfinale LM rywalizował trzeci raz z rzędu, a piąty w swojej historii. W zeszłym sezonie klub dotarł do finału tych rozgrywek, przegrywając w Turynie z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle 2:3.
Drugą parę półfinałową obecnego sezonu tworzą włoskie zespoły Itas Trentino i Cucine Lube Civitanova. W pierwszym spotkaniu Itas wygrał u siebie 3:1. Rewanż w czwartek.