Liga Mistrzyń 2023/2024. ŁKS Commercecon Łódź - Vero Volley Milano, wynik ćwierćfinału

Krzysztof Srogosz

Akt. 20/02/2024, 22:25 GMT+1

Prawie komplet kibiców w Sport Arenie w Łodzi oglądał wielkie gwiazdy kobiecej siatkówki, ale nie miał powodów do dużej radości. Zawodniczki ŁKS Commercecon w pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzyń pięknie zaprezentowały się w jednej partii, ale ostatecznie przegrały z faworyzowanym Vero Volley Milano 1:3. Rewanż 29 lutego.

ŁKS Commercecon gra w Lidze Mistrzyń

Ten sezon dla siatkarek z Łodzi jest wyjątkowy. Wprawdzie zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzyń rozpoczęły słabo, ale z każdym kolejnym meczem prezentowały się lepiej. Ostatecznie okazały się najlepsze w tabeli i po raz pierwszy w historii awansowały do ćwierćfinału tych rozgrywek.
W walce o najlepszą czwórkę trafiły na wicelidera Serie A - Allianz Vero Volley Mediolan. Rywal może nie należy do najbardziej utytułowanych włoskich klubów, ale z roku na rok staje się coraz mocniejszy personalnie. W LM nie dotarł jednak dalej niż do czołowej ósemki.
Przed tym sezonem do drużyny dołączyła jedna z najlepszych siatkarek świata Paola Egonu, a w składzie są niemal wyłącznie reprezentantki swoich krajów, m.in. Włoszki Alesia Orro, Myriam Sylla, Belgijka Laura Heyrman, Holenderka Nika Daalderop, Brenda Castillo z Dominikany czy była zawodniczka Developresu Rzeszów, Amerykanka Kara Bajema.

Siatkarki Vero Volley Milano

Zmęczenie nie przeszkodziło

Nic dziwnego, że rywalki z Włoch były murowanym faworytem w tej parze.
Ekipa Vero Volley w niedzielę rywalizowała nieudanie o Puchar Włoch. Lepsza okazała się ekipa Conegliano z Joanną Wołosz w składzie. Polka została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania, a jej ekipa wygrała 3:1.
Mimo zmęczenia od początku widać było, że przyjezdne są zdecydowanie lepsze. Wynik pierwszego seta 25:18 mówi wszystko o jego przebiegu. Włoski zespół był świetnie przygotowany taktycznie. Rywalki idealnie zdawały sobie sprawę, gdzie po praktycznie każdym przyjęciu piłki będzie rozgrywała Roberta Ratzke.
Po inauguracyjnej partii wydawało się, że starcie może się zakończyć w niespełna 80 minut. Tymczasem zupełnie niespodziewanie w drugim secie ŁKS zagrał fenomenalnie. Świetnie atakowała Valentina Diouf, a niezłe zmiany dawała wracająca po prawie rocznej kontuzji przyjmująca Zuzanna Górecka. Zwycięstwa łodzianek w stosunku 25:14 nie spodziewał się chyba nikt.

Paola Egonu w Łodzi

Podrażnione przyjezdne szybko się odrodziły. W trzeciej i czwartej odsłonie nie dały gospodyniom szans. Wygrały 25:18 i 25:14. Najlepszą siatkarką spotkania wybrano rozgrywającą Vero Volley Alesię Orro.