Thriller na plaży. Polacy mieli już piłki meczowe na wagę finału mistrzostw świata

Akt. 15/10/2023, 06:55 GMT+2

Cóż to były za emocje! Polscy siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl byli o włos od awansu do finału mistrzostw świata, które odbywają się w meksykańskiej Tlaxacali. W półfinale Biało-Czerwoni ulegli ostatecznie Szwedom Davidowi Ahmanowi i Jonatanowi Hellvigowi 1:2 (11:21, 22:20, 16:18) i w niedzielę czeka ich walka o brąz.

Tokio. Siatkówka plażowa: Kantor i Łosiak przegrali mecz z Niemcami

Początek meczu nie układał się po myśli Biało-Czerwonych, którzy popełniali wiele błędów. Świetnie funkcjonował też blok siatkarzy ze Szwecji, którzy zwyciężyli pewnie w 17 minut. Był to dopiero drugi przegrany set Łosiaka i Bryla od początku turnieju.

Niesamowite emocje w końcówce

W drugiej partii Polacy grali już o wiele pewniej i mecz stał się wyrównany. Zwyciężyli ostatecznie po niecelnym ataku rywala.
Trzecia, decydująca partia rozpoczęłą się od popisu wiceliderów światowego rankingu i dwukrotnych mistrzów Europy, którzy szybko objęli prowadzenie 4:0. Jednak Polacy się nie poddali i po kilku zaciętych akcjach doprowadzili do remisu 6:6. Później nikomu nie udało się uzyskać komfortowej przewagi.

Łosiak i Bryl mieli dwie piłki meczowe, jedną też obronili, ale wobec ataku Hellviga, który dał Szwedom 18. punkt, byli już bezsilni.

Powalczą o brąz

Do tej pory największym wspólnym sukcesem tego polskiego duetu była czwarta pozycja w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy i wygrana w prestiżowym turnieju Beach Pro Tour Elite w Hamburgu. Łosiak i Bryl mieli też dobre wspomnienia z Tlaxcali, gdzie półtora roku temu triumfowali w zawodach drugiego poziomu Beach Pro Tour.

W drugim półfinale w Meksyku Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner pokonali Amerykanów Theo Brunnera i Trevora Crabba 2:0 (21:15, 21:12). To właśnie ci drudzy będą w niedzielę rywalami Polaków w walce o brązowy medal.

Zwycięzcy turnieju zdobędą też bezpośrednią kwalifikację dla kraju do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.