ZAKSA i PGE Skra pokonały rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarzy

12/12/2017, 21:00 GMT+1

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała irański zespół Sarmayeh Bank 3:2 w swoim pierwszym meczu Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy, które odbywają się w Opolu i Łodzi. Mistrz Polski pozostaje w tym sezonie niepokonany. Ze zwycięstwa cieszyli się także siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy gładko wygrali z mistrzem Chin Szanghaj Volleyball Club 3:0.

ZAKSA, mistrz Polski i lider PlusLigi, jeszcze nie przegrała w tym sezonie w meczu ligowego. Z kolei Sarmayeh w składzie z Łukaszem Żygadło nie ma sobie równych w irańskiej ekstraklasie, ale eksperci widzą w nich najsłabsze zespoły w grupie B. Do awansu do półfinału typowane są częściej broniąca tytułu Sada Cruzeiro i utytułowana ekipa z Włoch Cucine Lube Civitanova.

Od 0:2 do 3:2

Mimo wszystko siatkarze Zaksy podchodzili do rywalizacji w Opolu z dużą pewnością siebie. I wygrali, choć przegrywali już w setach 0:2. Zawodnicy Andrei Gardiniego poprawili przyjęcie, zaczęli też lepiej serwować. Wojnę nerwów w tie-breaku wygrała ZAKSA, choć goście z Iranu mieli piłki meczowe.

PGE Skra do zera

Swoje spotkanie w Łodzi wygrali także siatkarze PGE Skry Bełchów, którzy w trzech setach rozprawili się z mistrzem Chin Shaghai VC. W grupie B występują także rosyjski Zenit Kazań i argentyński Personal Bolivar.

Do fazy finałowej w Krakowie awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Walka o złoto zaplanowana jest na niedzielę.
Klubowe mistrzostwa świata siatkarzy:
Grupa A
Zenit Kazań - Personal Bolivar 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank 3:2 (19:25, 20:25, 25:16, 31:29, 17:15)Grupa B
PGE Skra Bełchatów - Shaghai VC 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
Cucine Lube Civitanova - Sada Cruzeiro 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
Autor: kz/TG / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl