Siatkówka. Polska - Holandia: wynik i relacja - Liga Narodów siatkarzy 2021

10/06/2021, 20:28 GMT+2

Następny już spacerek Polaków w Lidze Narodów. Podopieczni Vitala Heynena pokonali bez większych problemów Holendrów 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) w swoim ósmym meczu rozgrywek.

Jak dotąd jedynym rywalem, który znalazł sposób na Biało-Czerwonych, okazali się pod koniec maja Słoweńcy. Poza tym przez większość spotkań w Lidze Narodów Polacy przechodzą szybko, łatwo i przyjemnie.

Ekspresowo wygrać, ekspresowo zapomnieć

Nie inaczej było w czwartek. Holendrzy wyszli na pozbawionych odpoczywającego Wilfredo Leona Polaków właściwie z opuszczonymi głowami, ten mecz przegrywając już w szatni. Faworytom udało się na początku pierwszego seta osiągnąć ekspresowo kilkupunktową przewagę, która tylko z każdą minutą sukcesywnie rosła. Dość powiedzieć, że największą zaliczkę uzyskali oni wówczas na koniec seta, wygranego do 14.
Kolejne partie okazały się równie łatwe. Grający precyzyjnie, szykujący potężny atak za atakiem, co rusz zaskakujący blokiem Polacy byli o co najmniej klasę lepsi od zagubionych i zrezygnowanych przeciwników. Drugiego seta wygrali do 17, trzeciego do 16 i błyskawicznie zakończyli mecz, o którym równie błyskawicznie zapomną.
W piątek wreszcie o wiele poważniejsze wyzwanie. O godzinie 21 w hali w Rimini zagrają z Brazylią, z którą biją się jak równy z równym o pierwsze miejsce w tegorocznej Lidze Narodów. Polacy zwyciężyli jak dotąd 22 sety, tylko pięć przegrali. Canarinhos są o jedną wygraną partię gorsi.