Siatkówka. Polska - Brazylia: wynik na żywo i relacja live - Finał Ligi Narodów Siatkarzy

27/06/2021, 11:00 GMT+2

Polska drugą drużyną Ligi Narodów 2021. W finale rozgrywek Biało-Czerwoni nie sprostali fantastycznie grającej Brazylii. Siatkarze z Ameryki Południowej wygrali 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 25:14). Tak relacjonowaliśmy ten mecz.

Dzięki za uwagę, do następnego!
Dziś dostaliśmy lekcję, dobry materiał do analizy przed IO.
Hej, Polska drugą drużyną Ligi Narodów! Tak na to patrzmy!
14:25. Koniec meczu. Wallace technicznie minął nasz blok.
14:24. Zaskoczony zagrywką Leon. Meczowa dla Brazylii...
14:23. Nie odrobimy strat psując serwis. Kubiak w siatkę.
14:22. Lucarelli w końcu opuścił pole serwisowe. Zagrał w aut.
13:22. Leal obił nasz blok. Biją nas srogo.
13:21. Posypała się nasza gra. Nic już nie funkcjonuje.
13:20. As serwisowy Lucarellego. I co tu można napisać... Jest źle.
12:17. Rośnie przewaga. Najgorsze jest to, że nie widać żadnych pozytywów. Ciężko będzie odwrócić losy finału. Póki piłka w grze?
12:16. Nie bronimy ataku Lucarellego. Trudna sytuacja Polski na drugiej przerwie technicznej.
11:15. Leon zaserwował w siatkę... Tak to my nie dogonimy rywali.
11:14. Serwis Leala w siatkę. Musimy jednak zacząć punktować przy naszej zagrywce. W tym momencie Brazylia może grać punkt za punkt.
10:14. Kontra Brazylii po ataku po taśmie Leona.
10:13. O rany... Ale atak Leala z prawej strony. Nie do podbicia...
9:12. Bieniek zaserwował mocno, ale w siatkę.
9:11. Kubiak z drugiej linii.
Wallace ma już 20 punktów!
Czas dla Polski. Robi się niebezpiecznie.
8:11. Leon zablokowany przez Wallace'a...
8:10. Nakręcają się Brazylijczycy. Leal blok-aut.
8:9. Kubiak zaryzykował, serwis w siatkę.
8:8. Lucarelli zepsuł zagrywkę.
7:8 na pierwszej w tym secie przerwie technicznej.
Punkt zostaje po naszej stronie!
7:7! Przepchnął piłkę na siatce Kubiak! Brazylijczycy będą jeszcze sprawdzać, czy to nie Polak ostatni dotykał piłki.
6:7. AS SERWISOWY DRZYZGI!
5:7. W trudnej sytuacji był Kubiak, ale poradził sobie obijając blok.
Czas dla Polski.
4:7. Wyblokowali nasz atak Brazylijczycy, a Wallace... Jak to on. Blok-aut.
4:5. Piłka w boisku po ataku Kubiaka. Jakieś wątpliwości mieli Brazylijczycy, ale nie ma mowy o aucie.
3:5. Była szansa po dobrym serwisie Leona. Lucarelli jakimś cudem przedarł się jednak przez polski blok.
3:4. LEAL ZABLOKOWANY! Próbował obić blok. Blok nabił, ale piłka spadła mu pod nogi w boisko.
2:4. Wallace bombarduje nas nieustannie.
2:3. Kurek z prawego skrzydła. Musimy w tym secie wznieść się na wyżyny. My już nie mamy marginesu błędu. Przegrana partii oznacza przegranie finału.
1:2. Bieniek skutecznie ze środka.
0:2. No i bardzo dobrze weszli w czwartą partię Brazylijczycy.
Aut, przegrywamy seta 16:25.
16:25. Semeniuk w aut. Jeszcze sprawdzamy...
16:24. Semeniuk zablokowany. Fatalny moment Polaka. Piłka setowa dla Brazylii.
15:23. Semeniuk atakuje w siatkę...
15:22. Semeniuk bez bloku w aut...
Śliwka za Kubiaka.
15:21. Wallace trafił serwisem. Niestety, zbliżamy się do końca seta...
15:20. Zablokowany Kurek. Bardzo odchylony był przy tym ataku. Nie była to dobra wystawa.
15:19. Niestety, druga próba Bieńka w siatkę.
15:18. TRAFIŁ BIENIEK SERWISEM! Ustrzelony jeden z Brazylijczyków.
13:18. Mieli rację. Błąd po naszej stronie. Dotknęliśmy siatki.
A teraz o co chodzi? Brazylijczycy przerwali naszą akcję. Sprawdzamy.
13:17. Po przerwie Bieniek ze środka.
Przerwa dla Polski. Ostatni dzwonek, żeby jeszcze wrocić w tym secie.
12:17. Trafił w końcowę linię Leal.
12:16. Fenomenalne rozegranie Bruno i atak Leala. Druga w tym secie przerwa techniczna.
12:15. Odpowiadamy tym samym! Punkt Bieńka!
11:15. Lucas ze środka. Nie do zatrzymania.
11:14. To teraz mamy pojedynek na ataki między Wallacem a Kurkiem. Obaj skuteczni na skrzydłach.
10:14. Kolejny raz nie możemy "zamknąć" linii ataku Wallace'a, Przedarł się przez podwójny blok.
10:13. Piękny atak Kurka. Więcej takich prób potrzebujemy.
9:12. Semeniuk z lewego skrzydła. Nie podbili piłki rywale.
8:11. Nie mogliśmy zatrzymać Wallace'a, Wallace zatrzymał się sam, atakując w siatkę.
7:11. Wallace obił nasz blok. Odjeżdżają powoli Brazylijczycy.
Semeniuk za Leona.
7:9. Kubiak na prawym skrzydle, blok-aut!
6:9. Nie potrafimy zatrzymać Wallace'a.
6:8. Bruno swoim rozegraniem zmylił naszą defensywę. Lucarelli atakował na pojedynczym bloku. Nie pomylił się.
6:7. Skuteczny atak Bieńka ze środka.
5:7. Zaspaliśmy przy zagrywce Bruno! Tak nie można! As Brazylijczyka.
5:6. Wallace sprytnie obił blok. Brazylia ma prowadzeniu.
4:4. Wallace po prostej. Ogromna dziura w naszym podwójnym bloku.
Aut! Punkt zostaje po stronie Biało-Czerwonych.
4:3. Aut? Czy nie aut? Sprawdzamy!
2:2. Kubiak nie zdążył. Piłka po ataku Brazylijczyka poleciała w okolice trybun.
2:1. Uważny początek Polaków. Bieniek atakował ze środka, nie zdołali wyprowadzić akcji nasi rywale.
1:0. Dużo gry w obronie, akcję skończył atakiem Kurek.
I jedziemy z trzecim setem! Do boju Polsko, jak zaśpiewałby Marek Torzewski.
Dzielnie bronili się Polacy w drugim secie, minimalnie więcej jakości było po stronie Brazylijczyków.
23:25. Niestety, Leon w siatkę. Set dla Brazylii. Mamy 1:1 w finale.
23:24. Zepsuł zagrywkę Leal. A u nas w pole serwisowe idzie Leon.
22:24. Leal przebił się przez nasz blok. Setowa dla Brazylii.
Kaczmarek za Drzyzgę na podwyższenie bloku.
22:23! Blok Polaków! Leal zatrzymany.
21:23. SZKODA! Po naszym bloku piłka spadła za plecy Polaków. Nie udało się jej podbić.
21:22. Serwis Brazylijczyka w połowę siatki.
20:22. Leal zaskoczył. Piękny atak ze skrzydła po przekątnej.
20:21. BLOK POLAKÓW!!! Leon zamknął prostą!
A jednak! punkt dla nas! Nie dotknęła piłka naszego bloku. 19:21.
18:22. Przepchnęli się na siatce Brazyliczycy. Jeszcze sprawdza sędzia sytuację.
18:21. Wallace teraz nas skarcił. Opanowali sytuację Brazylijczycy. Mają serię punktową.
18:20. As Lucarellego. Szkoda, bo znów odskoczyli Brazylijczycy...
18:18! KUREK z prawego skrzydła na pojedynczym bloku! Co za skuteczność!
17:18!!! Wyblok, podbijamy, wystawa i ATAK KURKA! Mamy kontakt!
16:18! Odrabiamy, odrabiamy! Już "tylko" dwa punkty straty. Czas dla Brazylii.
15:18. Ciasny skos Kurka!
Zabiły mocniej serca polskich kibiców, bo na parkiet upadł Kubiak. Na szczęście może on kontynuować grę.
12:17. Robi się niebezpiecznie. Kurek w aut. Heynen poprosił o czas. I dobrze.
Pan sędzia poprosił, by skupić się na siatkówce, nie dyskusjach. I zdania nie zmienił.
12:15. Kubiak dyskutuje z sędzią, który twierdzi, że było podwójne odbicie.
12:13. Wallace bez bloku daleko aut. Polacy aż się zaśmiali.
11:12. Cały blok za Nowakowskim, Kubiak pewnie z drugiej linii. Okrzyk też był mistrzowski.
9:11. Znowu znakomicie w obronie. Ponowiony atak Brazylii już bezbłędny.
8:9. Kubiak super w obronie, Leon w ataku jak zawsze. I już tylko punkt straty.
7:9. Gonimy.
5:8. Perfekcyjna akcja Brazylii. No nic, trudno.
3:6. Troszkę nam Brazylijczycy uciekli.

2:3. Tym razem Kurek dostał "czapę" od Leala.
2:2. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.
Set drugi rozpoczęty. Dalej, panowie!
To jeszcze taka informacja - niedzielne spotkanie będzie miało szczególne znaczenie dla Pawła Zatorskiego i Damiana Wojtaszka. Po fazie zasadniczej Heynen podał nazwiska jedenastu graczy z "12", którą zabierze na turniej olimpijski. Decyzję dotyczącą libero ma ogłosić po zakończeniu LN.
25:22. Pierwszy set dla Polski.
24:22. Serwuje Bruno Rezende.
24:21. Sporna sytuacja - Kurek twierdzi, że trafił w boisko, Brazylijczycy upierają się, że był aut. Nie było, mówi sędzia.
23:21. Blok Biało-Czerwonych w aut. Spokojnie.
23:20. Co za blok Polaków! Wallace dostał odbitą piłką w buty, nie wiedział biedaczysko, co się dzieje.
22:20. As Leona! Dlaczego nie?
To kibicujemy na całego. Dla kogo ten pierwszy set?
21:20. Uff, uff, uff - brawo Zatorski w obronie, brawo Kubiak w ataku.
20:20. Leon złapany przez blok, Leon poprawia. I jest punkt, wiadomo.
19:20. Kurek w siatkę z zagrywki, jaka szkoda.
18:19. No i Brazylia na prowadzeniu. Leal takich szans nie marnuje.
18:18. Wallace, właściwie bez bloku.
18:17. Ale akcja - i w obronie, i w ataku. Kiwka Kurka.
17:16. Kapitalnie Kurek, delikatnie, spokojnie ominął sobie potrójny blok. Uff.
16:16. Znowu Wallace, ajajaj. Po bloku.
16:15. Drzyzga na zagrywce. Po siatce. Atak Wallace'a nie do obrony.
15:14. Przewaga maleje, pomylił się Kubiak, niestety.
15:12. Wallace w aut.
13:12. Lucarelli po bloku.
12:10. Kurek pomylił się niewiele, a byłby as serwisowy. Szkodaaa.
12:10. Kiwka Leona. Skuteczna, a jakże.
11:9. Kubiak szaleje, ależ huknął z drugiej linii. Brazylijczycy tylko sobie na te akcję popatrzyli.
10:7. Brawooo. Kubiak w stylu koszykarskim, "czapa" na rywalu.

8:6. Pierwsza przerwa techniczna.
7:6. Tak jest, znowu Kubiak, tym razem po skosie.
6:6. Kubiak obił brazylijski blok, piłka daleko na aucie.
5:5. Punkt za punkt. Cios za cios.
4:4. Kurek z prawego skrzydła. Co za bomba, o la la.
2:2. Brazylia, po świetnej akcji Biało-Czerwonych w obronie, ponowiła atak.
2:1 dla Polaków.
Zaczynają. Zagrywka po stronie Brazylii.
Trener Heynen myślał i myślał, jak tych Brazylijczyków pokonać. Zobaczymy, co wymyślił. Będzie dobrze, prawda? PRAWDA?
Polacy śpiewają. Śpiewa Vital Heynen. Jest ogień. Gramy, panowie!
Hymny. Najpierw brazylijski.
Panie, Panowie, naprawdę już końcowe odliczanie. Zaraz zaczynają.
Polska triumfowała w Lidze Światowej w 2012 roku. Teraz będzie niezwykle trudno powtórzyć ten sukces, bo rywale są w znakomitej formie.
A tutaj nasza zapowiedź spotkania z Brazylią.

Zobacz, co po sobotnim spotkaniu ze Słowenią miał do powiedzenia kapitan kadry Michał Kubiak.
Francuzi po raz drugi znaleźli się na podium LN. W pierwszej edycji w 2018 roku dotarli do finału, w którym musieli uznać wyższość Rosjan. Słoweńcy zadebiutowali teraz w tych rozgrywkach.
W meczu o brąz podopieczni trenera Laurenta Tillie przeważali niemal pod każdym względem. Popełnili jedynie nieco więcej własnych błędów. Wiele cennych punktów zdobyli blokiem - w ten sposób zanotowali 11 "oczek". Liderem w tej ekipie był Earvin N’Gapeth - zdobywca 18 pkt. O trzy mniej dołożył Stephane Boyer, który w przyszłym sezonie będzie bronił barw mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla.
Liga Narodów to spadkobierca Ligi Światowej. Polska w nowych zmaganiach, które funkcjonują od 2018 roku ma na koncie dobry występ w 2019 roku. Wtedy Biało-Czerwoni w zdobyli w Chicago brązowe medale.
Tymczasem znamy już zdobywcę brązowych medali w Lidze Narodów 2021. Francja pokonała Słowenię 3:0. Przypomnijmy, że zespół z Bałkanów debiutował w tych rozgrywkach.
Do rozpoczęcia finału pozostało niespełna półtorej godziny. Jak typujecie?
W sobotnim półfinale Polacy bez większych problemów pokonali Słoweńców.
Polacy 11 czerwca przegrali w fazie grupowej z zespołem z Ameryki Południowej 0:3.
Dzień dobry. Przed nami kolejny ważny dzień w historii polskiej siatkówki. Na początku maja cieszyliśmy się ze zwycięstwa Grupy Azoty w Lidze Mistrzów. W niedzielę 27 czerwca przed szansą wygrania Ligi Narodów stanie reprezentacja Polski. O godz. 15 w Rimini początek meczu w Brazylii.
POLSKA - BRAZYLIA 25:22, 23:25, 16:25, 14:25
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl