Rosja - Francja: wynik i relacja z meczu siatkówki - Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2019

12/07/2019, 02:26 GMT+2

Coraz mniej niewiadomych w turnieju Final Six Ligi Narodów siatkarzy. W drugim meczu grupy A Rosjanie rozbili w Chicago Francję 3:0 i zapewnili sobie miejsce w półfinale rozgrywek.

W nocy ze środy na czwartek Francuzi nie mieli nic do powiedzenia w starciu z USA i swojej szansy na awans do najlepszej czwórki musieli szukać dzień później w meczu z Rosją. Nie udało się, dlatego Trójkolorowi mogą już pakować walizki i wracać do Europy.

Jedna zacięta końcówka

Po raz drugi w trwającym turnieju Francuzi zaliczyli wstydliwy falstart. W spotkaniu z Amerykanami przegrali partię otwarcia do 16 i identycznie było z Rosją. Zresztą analogii było więcej. W obu spotkaniach ten kubeł zimnej wody przebudził drużynę, ale nie na tyle, by wygrać seta.
W końcówce drugiego rozdania Trójkolorowi zdołali nawet wyjść na prowadzenie, ale tym tylko podrażnili faworyzowanych Rosjan. Pierwsze skrzypce w szeregach Sbornej grał Jegor Kliuka i to właśnie dzięki dobrej postawie przyjmującego drużyna Tuomasa Samelvuo wyszła na prowadzenie 2:0.
W trzecim, ostatnim secie wyrównana walka trwała tylko przez kilka pierwszych akcji. Później Rosjanie wrzucili wyższy bieg i spokojnie zamknęli mecz.
3:0 oznacza, że Rosjanie już po jednym meczu mogą być pewni awans. W piątek zagrają ze Stanami Zjednoczonymi o pierwsze miejsce w grupie. Ten mecz wyłoni półfinałowego rywala dla Polaków, którzy ograli Iran.
O ostatnie wolne miejsce w półfinałach zagrają Brazylia i Iran.
Rosja - Francja 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl